• شنبه 17 خرداد 1399
  • 03:12

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر:

روستاهای طرح توسعه هدف گردشگری آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی هستند

روستاهای طرح توسعه هدف گردشگری آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی هستند

ارغوان مهدی زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در گفتگو با خبرگزاری ها گفت : روستاهای توسعه هدف گردشگری هم اکنون آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی هستند .

به گزارش میراث آریا، ارغوان مهدی زاده درباره آماده بودن برخی امکان در این روستاها توضیح داد : این روستاها که در طرح بوشهر توریسم 2022 قرار گرفته اند در اغلب آنها امکانات رفاهی و پذیرایی برای مهمانان نوروزی فراهم شده است و مهمانان می توانند از ظرفیت های خانه های روستایی ، چادرهای برپا شده ، خانه های سنتی استفاده کنند .

مهدی زاده ادامه داد : برنامه های متنوعی نیز در این روستاها برگزار می شود که بصورت بومی و شامل بازی ها و موسیقی و اجرای سنت های مربوط به آن منطقه است .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی بوشهر همچنین گفت : تمام سعی ما در اجرای این پروژه بر این اساس است که نوع پذیرایی هم بصورت بومی خود منطقه صورت پذیرد تا مهمانان تجربه یک زندگی یک روستایی را داشته باشند .

ارغوان مهدی زاده در پایان با اشاره به استقبال خوب از ظرفیت های بومگردی و طرح بوشهر توریسم گفت : امید داریم که این پروژه در آینده نزدیک شامل تمام روستاهای استان بوشهر شود زیرا همه روستاهای این استان ظرفیت و تنوع خاصی برای جذب گردشگر دارند .

برچسب ها : بوشهر
امتیاز به خبر :