• دوشنبه 28 بهمن 1398
  • 21:39

210 بازدید نظارتی یگان حفاظت میراث فرهنگی در ایام نوروز

210 بازدید نظارتی یگان حفاظت میراث فرهنگی در ایام نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از انجام 210 بازدید نظارتی یگان حفاظت میراث فرهنگی از ابنیه تاریخی خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، حمید یزدانی امروز چهارشنبه 14 فروردین 98 با اعلام این خبر گفت: از مجموع 210 بازدید نظارتی 160 مورد سرکشی از ابنیه تاریخی و 50 مورد مربوط به سرکشی از پایگاه های خارج و داخل شهر بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با بیان اینکه پایگاه های بازدید شده شامل خانه ملاصدرا، مقابر گنبد سبز، صرم، تیچه های قلی درویش و پایگاه خاوه بود، افزود: در بازدیدها و سرکشی های به عمل آمده در مجموع 5 برگ اخطار صادر شده است.

او همچنین در ادامه به تعامل با نهادها و سایر ارگان های نظارتی اشاره کرد و گفت: در این مدت 10 مورد تعامل با نیروی انتظامی و 2 مورد تعامل با ائمه جمعه بخش ها انجام شد.

به گفته یزدانی، تعامل با یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست، تعامل با مقام قضایی، هیئت امنای بازار بزرگ و هیئت امنای تیمچه بازار از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم افزود: سامانه گویای 09662 و شماره تلفن 37738199در راستای حفاظت از آثار تاریخی آماده دریافت گزارش های مردمی درخصوص جرائم علیه میراث فرهنگی همچون حفاری های غیرمجاز، تخریب بناهای تاریخی، انتقال و قاچاق و ... است.

 

برچسب ها : بازدید, یگان حفاظت, قم
امتیاز به خبر :