• یکشنبه 10 فروردین 1399
  • 03:49

383 بازدید نظارتی یگان حفاظت میراث فرهنگی قم در ایام نوروز

383 بازدید نظارتی یگان حفاظت میراث فرهنگی قم در ایام نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از انجام 383 بازدید نظارتی یگان حفاظت میراث فرهنگی از ابنیه تاریخی خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، حمید یزدانی 17 فروردین ماه؛ با اعلام این خبر گفت: از مجموع 383 بازدید نظارتی 248 مورد سرکشی از ابنیه تاریخی خارج شهر  و 135 مورد مربوط به سرکشی از پایگاه های داخل شهر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه پایگاه های بازدید شده عبارتند از خانه ملاصدرا، مقابر گنبد سبز، صرم، تیچه های قلی درویش و پایگاه خاوه است افزود: در بازدیدها و سرکشی های به عمل آمده در مجموع 6 اخطاریه موثر صادر شده است.

او همچنین در ادامه به تعامل با نهادها و سایر ارگان های نظارتی اشاره کرد و ادامه داد: در مجموع تعداد 26 جلسه تعامل با با یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست، تعامل با مقام قضایی، هیئت امنای بازار بزرگ و هیئت امنای تیمچه بازار برگزار شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از مشارکت های مردمی در حفاظت از آثارتاریخی خبر داد و گفت: سامانه گویای ۰۹۶۶۲ و شماره تلفن ۳۷۷۳۸۱۹۹در راستای حفاظت از آثار تاریخی آماده دریافت گزارش های مردمی درخصوص جرائم علیه میراث فرهنگی همچون حفاری های غیرمجاز، تخریب بناهای تاریخی، انتقال و قاچاق و.. بوده است که در ایام نوروز 15 مورد اخبار مردمی به این واحد اطلاع رسانی شده است.
 

برچسب ها : نوروز, قم, حمید یزدانی
امتیاز به خبر :