• دوشنبه 27 خرداد 1398
  • 17:58

پایش مستمر بناهای تاریخی آذربایجان شرقی به منظور پیشگیری از آسیب های مخاطرات طبیعی

پایش مستمر بناهای تاریخی آذربایجان شرقی به منظور پیشگیری از آسیب های مخاطرات طبیعی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از پایش مستمر و اقدامات نظارتی در راستای صیانت از بناهای تاریخی در برابر آسیب های احتمالی ناشی از مخاطرات طبیعی در استان خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، "مرتضی آبدار" اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی خاص کشور و وقوع مکرر رخدادهای طبیعی و قرار گرفتن آثار تاریخی در معرض آسیب های احتمالی، اداره کل میراث فرهنگی استان پروژه پایش در راستای حفاظت و صیانت از نفایس استان را آغاز کرده است.

آبدار با تاکید بر استفاده از ظرفیت کامل نیروهای یگان حفاظت در این زمینه افزود: بازدیدهای نظارتی و احصا موارد در خطر و اولویت دار توسط کارشناسان ذیربط آغاز و اقدامات تامینی و حفاظتی مناسب جهت پیشگیری از تحمیل خسارت به آثار تاریخی – فرهنگی در حال انجام است.

آبدار گفت: مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط به منظور انجام  بازدیدهای میدانی مشترک با کارشناسان  میراث فرهنگی استان از بناها و محوطه های تاریخی صورت گرفته است که پس از انجام بازدیدها در صورت لزوم اقدامات اضطراری و تکمیلی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار