• دوشنبه 27 خرداد 1398
  • 01:05

163 پروژه مرمت و زیرساخت گردشگری در آذربایجان شرقی/ اتمام 22 پروژه اجرایی تا پایان سال 98

163 پروژه مرمت و زیرساخت گردشگری در آذربایجان شرقی/ اتمام 22 پروژه اجرایی تا پایان سال 98

مدیر دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از تعریف 163 پروژه مرمت و زیرساخت گردشگری و اتمام 22 پروژه اجرایی تا پایان سال 98 در آذربایجان شرقی خبر داد.
 

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، علیرضا قوچی ضمن اعلام این خبر، گفت: در راستای حفظ و صیانت از اماکن و محوطه های تاریخی و تامین زیرساخت های گردشگری، پروژه های مرمتی و تامین زیرساخت های گردشگری توسط اداره کل همواره مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.

قوچی با بیان اینکه از میان 163 پروژه مرمتی، احیا و زیرساخت‌های گردشگری تعریف شده تا پایان سال مالی 97 در استان، بالغ بر 100 کارگاه فعال هستند، افزود: از میان این تعداد 30 پروژه به تبریز و 70 پروژه به شهرستان ها اختصاص دارد که شامل مرمت، احیا، بهسازی، پروژه های مطالعاتی و اجرای زیرساخت های گردشگری تبریز و تمامی شهرستان های استان است که از این حیث سال 98 جزو پرکارترین سال‌های فعالیت پروژه های میراث فرهنگی استان به شمار می آید، البته شایان ذکر است که تا پایان فروردین ماه سال 98، 63 پروژه به تعداد کارگاه های فعال استان افزوده خواهند شد.

وی ادامه داد: در همین راستا با تلاش‌ و پیگیری‌های انجام شده توسط اداره کل در تخصیص ردیف اعتباری ، مبلغی به میزان 120 میلیارد تومان به پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی در بخش میراث فرهنگی و گردشگری استان در نظر گرفته شده است. تحقق کامل این اعتبار مسیر برای اجرای مطلوب این پروژه‌ها در سطح استان را در سال جاری هموارتر خواهد کرد.

مدیر دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه در حال حاضر تمامی پروژه های بخش میراث فرهنگی و گردشگری سطح استان در حال  اجرا هستند، گفت: با در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان ها پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری گردشگری از جمله احداث کمپ ها و مراکز اطلاع رسانی گردشگری، راه دسترسی، ایجاد پیاده راه، ایجاد سرویس های بهداشتی، آبرسانی و نیرو رسانی و ... تعریف شده که با اتمام آن ها شاهد افزایش رضایتمندی گردشگران خواهیم بود.

قوچی از اتمام 22 پروژه مرمت و زیرساخت گردشگری تا پایان سال 98 خبر داد و گفت: با توجه به فعالیت مستمر پروژه های مذکور، 22 پروژه در مراحل تکمیلی به سر می برند که تا پایان سال جاری به طور کامل از لیست پروژه های اجرایی خارج و جهت تعیین کاربری معرفی خواهند شد، از جمله این پروژه ها می توان به «پل پنج چشمه، کبوترخانه دده خان، مسجد کبود و مسجد زرگران بناب»، «امام زاده کلیبر»، « مجتمع بین راهی عجب شیر» «مسجد کریم خان و خانه سلطان قرائی تبریز» و «مجتمع رفاهی هوراند » اشاره کرد.
 

امتیاز به خبر :