• شنبه 10 خرداد 1399
  • 00:15

معاون گردشگری میراث فرهنگی اردبیل:

جشنواره کوچ عشایر ششم اردیبهشت ماه در جعفر آباد مغان برگزار می شود

جشنواره کوچ عشایر ششم اردیبهشت ماه در جعفر آباد مغان برگزار می شود

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: جشنواره کوچ عشایر ششم اردیبهشت ماه با حضور نمایندگانی از طوایف مختلف عشایر از سراسر کشور در جعفر آباد مغان برگزار می شود.

به گزارش میراث آریا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ادراه کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، صغری فرشی در جلسه هماهنگی نهمین جشنواره کوچ عشایر، تصریح کرد: جشنواره کوچ عشایر ششم اردیبهشت ماه با حضور نمایندگانی از طوایف مختلف عشایر از سراسر کشور در جعفر آباد مغان برگزار می شود.

وی گفت: این جشنواره آئینه وحدت اقوام می باشد و ما باید تلاش کنیم از ظرفیت های  طایفه های مختلف کشور برای حضور پر شور در این جشنواره استفاده کنیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: این جشنواره شاهد یک ابتکار جدید خواهد بود و اجرای جشنواره به خود عشایر سپرده می شود که لازم است دستگاه های ذیربط نیز در بهتر برگزار شدن این جشنواره کمک کنند.

فرشی تصریح کرد: کنار وحدت اقوام در این جشنواره شاهد وحدت موضوعی هم خواهیم بود که بحث رزم واره، توانمندی ها و بازی های بومی و محلی است.

وی بیان کرد:همچین تلاش کرده ایم تا با همکاری آژانس های مسافرتی فعال در استان تورهای گردشگری آشنایی با سبک زندگی عشایر برگزار کنیم تا بتوانیم قابلیت های منطقه مغان را معرفی کنیم.

همچنین در این جلسه حسن قبادی،فرماندار بیله سوار با بیان اینکه عشایر همیشه پشتیبان نظام وکشوربودند افزود :جهت ارج نهادن به زحمات عشایر و بهبود وضعیت آنها تمامی دستگاه ها باید بسیج شوند.

وی تصریح کرد:این جشنواره میتواند یک حرکت عظیم در راستای شناختن و شناساندن ظرفیت های عشایر مغان در حوزههای مختلف به ویژه گردشگری عشایری باشد.

برچسب ها : اردبیل, عشایر
امتیاز به خبر :