• دوشنبه 03 تیر 1398
  • 15:31

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد:

پایان پنجمین فصل بررسی‌های مشترک باستان‌شناسی جنوب کرمان

پایان پنجمین فصل بررسی‌های مشترک باستان‌شناسی جنوب کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: پنجمین فصل بررسیهای مشترک باستانشناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه توبینگن آلمان به سرپرستی نادر علیدادی سلیمانی و پروفسور پیتر فلزنر در گستره شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد به پایان رسید.
 

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان با بیان اینکه پنجمین فصل بررسیهای مشترک باستانشناسی حوزه جیرفت از هفته آخر بهمن ماه سال 1397 خورشیدی آغاز شد، اظهار کرد: این بررسیها که به مدت دو ماه به طول انجامید به بررسی و شناسایی و مستند سازی تپه ها، محوطه ها و گورستانهای تاریخی این حوزه پرداخت.

وی افزود: در نتیجه این فصل از بررسیها 64محوطه باستانی مورد شناسایی قرار گرفت که مستند سازی این محوطه ها به تکمیل نقشه باستانشناسی جنوب کرمان کمک بزرگی می کند.

فرخی با اشاره به اینکه پنجمین فصل بررسیهای باستانشناسی جنوب کرمان نتایج ارزنده ای در برداشت،  تصریح کرد: این فصل از بررسیهای باستانشناسی باهدف شناسایی و با تکیه بر مطالعات اثر مفرغ حوزه جنوب و چگونگی ارتباط آن با سواحل خلیج فارس و دریای عمان و ارتباطات فرا منطقه ای در بین النهرین (جنوب عراق امروزی) انجام پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: این هیئت باستانشناسی به مطالعات خود در 5 سال آینده تا گستره استان کرمان و سواحل دریا ادامه خواهد داد.


 

امتیاز به خبر :