• دوشنبه 05 خرداد 1399
  • 12:12

در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی با شهردار ارومیه مطرح شد

توسعه گردشگری مستلزم همگرایی همه دستگاه هاست

توسعه گردشگری مستلزم همگرایی همه دستگاه هاست

شهردار ارومیه در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: همگرایی دستگاه های مختلف زیربنای توسعه گردشگری است.
 

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی استان در این دیدار  با قدردانی از همکاریهای شهرداری ارومیه در برنامه های مشترک گفت: اعتقاد داریم علیرغم ظرفیتهای فراوان گردشگری در ارومیه و استان نتوانسته ایم به نحو شایسته این ظرفیتها را معرفی کنیم.

 جباری با اشاره به اینکه باید برنامه های مشترک را برنامه ریزی کنیم افزود: در اجرای برنامه های مشترک تشکیل هسته اصلی می تواند در برنامه ریزی اجرای برنامه ها کمک کرده و وظایف همه را مشخص کند.

او در زمینه توسعه گردشگری به ویژه در حوزه سلامت اضافه کرد: ارومیه با دارا بودن اطباء حاذق و امکانات پزشکی یکی از مقاصد گردشگران سلامت کشورهای همجوار استان است و در این زمینه اقدامات خوبی را شروع کرده ایم.

جباری به اجرای موفق اولین جشنواره ملی گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: در سال گذشته اجرای موفق و همکاری همه دستگاهها بویژه شهرداری ارومیه ما را به اجرای دومین جشنواره ملی گردشگری در سال جدید امیدوار کرده و امیدواریم امسال در دومین جشنواره ملی گردشگری که از 26 تا 29 مرداد ماه در ارومیه برگزار خواهد شد شهرداری با تمامی قوا در کنار این اداره کل باشد.

در این جلسه شهردار ارومیه نیز با اشاره به جشنواره ارومیه 2020 گفت: هدف اصلی شهرداری معرفی ظرفیتهای گردشگری ارومیه بوده و جشنواره 2020 بهانه ای است، شهر زیبای ارومیه را در سطح ملی و بین المللی معرفی کنیم.

محمد حضرت پور اظهار داشت: توسعه گردشگری مستلزم همگرایی دستگاه هاست و می تواند برای بخش خدمات اشتغال ایجاد کند.

همکاری در احیاء کاروانسرای نفت، بقعه محمد بن خلیلان و تملک بعضی از ابنیه تاریخی ، مشارکت در اجرای دومین جشنواره ملی گردشگری و هم چنین تولید محتوا برای معرفی ظرفیتهای گردشگری ارومیه و انتشار از شبکه های داخلی و برون مرزی و اختصاصی زمین مناسب در یکی از اماکن پرتردد در سطح شهر ارومیه برای ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی از موضوعاتی بود که شهرداری ارومیه برای آنها قول مساعد داد.
 

امتیاز به خبر :