• شنبه 10 خرداد 1399
  • 20:05

مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی:

جشنواره ملی گردشگری تخت سلیمان در سال جاری برگزار می شود

جشنواره ملی گردشگری تخت سلیمان در سال جاری برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از برگزاری جشنواره ملی گردشگری تخت سلیمان تکاب در سال جاری خبر داد.
 

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی استان در اولین جلسه شورای برنامه ریزی توسعه آذربایجان غربی که در فرمانداری شهرستان تکاب برگزار شد گفت: علیرغم  پیشینه تاریخی تکاب متاسفانه هنوز این شهرستان یک موزه تخصصی ندارد.

 جباری در این جلسه که به ریاست استاندار آذربایجان غربی برگزار شد با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای توسعه گردشگری شهرستان تکاب اظهار داشت: ما برای توسعه زیرساختهای گردشگری شهرستان تکاب نیاز به 50 میلیارد ریال داریم تا بتوانیم برای بخش عمده زیرساختهای گردشگری شهرستان هزینه کنیم تا در سال 98 به بهره برداری برسند.

او افزود: برای نمونه ما 1.5 کیلومتر از راه دسترسی به آبشار و آبگرم قینرجه برای آسفالت آماده شده و آمادگی داریم در صورت تخصیص اعتبارات لازم نسبت به تقویب زیرساختهای گردشگری چمن متحرک چملی گول و آبگرم احمد آباد و تخت سلیمان اقدام کنیم.

او اضافه کرد: در صورت تامین اعتبار به مبلغ 10 میلیارد ریال مرکز آموزش و ترویج صنایع دستی تکاب را در سال جاری به اتمام می رسانیم و با هدف توسعه هنر و صنایع دستی در اختیار هنرمندان این شهرستان قرار می دهیم.

او با اشاره به افزایش تقاضا برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی تصریح کرد: در سال گذشته 6 واحد اقامتی بوم گردی به بهره برداری رسیده اند و برای 30 واحد بوم گردی متقاضی داریم که از این 30 واحد 10 واحد  مربوط به تکاب است که در صورت همکاری بانکهای عامل و اعطا تسهیلات لازم شاهد افتتاح بقیه طرحها خواهیم بود.

جباری ادامه داد: ما برای مرمت و احیای دو اثر ارزشمند تاریخی قلعه دورباش و خانه اربابی اقدام کرده و با سرمایه گذار تواندمندی برای سرمایه گذاری در این بناها صحبت کردیم تا این بناها را تبدیل به اقامتگاه بوم گردی کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی به ساخت تابلوهای معرفی جاذبه ها اشاره کرده و گفت: ما در سطح استان اقدام به ساخت تابلوهای معرفی جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف کرده ایم و در این زمینه 3 میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده ایم که در صورت تامین اعتبار می توانیم با نصف تابلوهای بیشتر بخصوص در شهرستان تکاب اقدام به معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهرستان کنیم.

ب

امتیاز به خبر :