• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 03:07

سارقان درهای قلعه سورک چهارمحال و بختیاری دستگیر شدند

سارقان درهای قلعه سورک چهارمحال و بختیاری دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: سارقان 4 درب قلعه تاریخی سورک از توابع شهرستان شهرکرد در کمتر از 12 ساعت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، سرهنگ  محمدرضا محمدی مقدم تأکید کرد: بدنبال کسب خبر از سوی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری مبنی بر سرقت 4 باب درب آلومینیومی قلعه تاریخی سورک بلافاصله واحد تجسس و اطلاعات یگان به محل اعزام شد.

وی افزود: در یک بررسی میدانی و محرز شدن سرقت 4 درب آلومینیومی و وجود آثار و علایم به جا مانده در محل سرقت از جمله جای کفش کار، تحقیق و تجسس از افراد محلی آغاز شد.

محمدی مقدم تصریح کرد: سپس با معرفی فردی با هویت معلوم در محل قلعه در شب سرقت و گرفتن شماره آن از مخبر، در تماس کارشناسان یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با وی و قرار ملاقات، در محل حاضر و در گفت و گو و اظهارات ضد و نقیض در شب سرقت و جای کفش به جا مانده و کفش های نامبرده محرز شدن سرقت آشکار و با انتقال وی به قلعه و مطابقت کفش و جای مانده بلافاصله به سرقت درب ها اعتراف و درخواست کمک و بخشش کرد.

وی بیان داشت: پس از آن این فرد با محل اختفای درب ها در روستای دهنو از توابع شهرستان سفیددشت و فروش به شخص دیگر، در یک تماس تلفنی با پاسگاه دستگرد امامزاده از توابع شهرستان شهرکرد و حضور در محل و کسب دستور مقام قضایی 4 درب آلومینیومی سرقت شده کشف و ضبط و به همراه متهمان به مقام قضایی تحویل شدند.

محمدی مقدم اضافه کرد: سارق و فرد مالخر از سوی ماموران یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری دستگیر شده اند.

امتیاز به خبر :