• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 04:04

اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل افتتاح شد

اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل افتتاح شد

اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مسیر پیشبرد اهداف حوزه های گردشگری استان اردبیل افتتاح شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ، با حضور حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی،  ندایی معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل و نمایندگان سازمانهای مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در خانه تاریخی سید هاشم ابراهیمی افتتاح شد.

حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی در این افتتاحیه گفت: سازمانهای مردم نهاد یکی از بازوان اصلی دولت در برگزاری برنامه های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و برنامه های عام المنفعه بحساب می آیند و باید در کنار دولت باشند.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد باید عمده وظایف سازمانها را انجام دهند و نقش سازمان هم در قبال این حمایت، از این تشکل ها و سیاست گذاری و نظارت بر عملکرد تشکل ها است، تمام سازمانهای مردم نهاد در کنار سازمان میراث فرهنگی و همگام با سازمان باید فعالیت بکنند.

معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: آموزش و توانمند سازی تشکلها باید در راس برنامه های  سازمان ها باشد و این توانمند سازی هم باید از طرف خود تشکل ها صورت بگیرد.

نادر فلاحی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل هم در این افتتاحیه تصریح کرد: 19 سازمان مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در استان اردبیل  فعالیت می کنند که این می تواند به رونق گردشگری، صنایع دستی و حفظ و حراست از میراث فرهنگی این استان تاثیر بسزایی داشته باشد.

فلاحی افزود: جوانگرایی و استفاده از ذهن خلاق و ایده های ابتکاری آنان، به ویژه ظرفیت و فعالیت تشکل های مردم نهاد در حوزه های تخصصی خود می تواند رمز توسعه گردشگری استان در حوزه های مختلف باشد.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد به دلیل ارتباط و پیوستگی با لایه های مختلف جامعه می توانند یک جریان اجتماعی تولید کنند که با آموزش و بستر سازی های فرهنگی منجر به تولید سرمایه های اجتماعی می شوند.

امتیاز به خبر :