• چهارشنبه 15 مرداد 1399
  • 12:22

در اولین جلسه شورای توسعه برنامه ریزی آذربایجان غربی محقق شد

تصویب 80 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های گردشگری شهرستان تکاب

تصویب 80 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های گردشگری شهرستان تکاب

برای توسعه زیرساختهای گردشگری شهرستان تکاب اعتباری به مبلغ 80 میلیارد ریال در اولین جلسه شورای توسعه برنامه ریزی استان آذربایجان غربی تصویب شد.
 

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی،  در اولین جلسه شورای توسعه برنامه ریزی استان که در محل سالن جلسات فرمانداری تکاب برگزار شد با موافقت استاندار آذربایجان غربی 80 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساختهای گردشگری این شهرستان تصویب شد.

 در این جلسه جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با قدردانی از استاندار آذربایجان غربی گفت: شهرستان تکاب دارای توانمندیهای زیادی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی است و این موضوع موجب می شود تا ما در حوزه کاری خود برنامه ریزی کلان برای این شهرستان داشته باشیم.

جباری تصریح کرد: علیرغم پیشینه تاریخی و داشته های فرهنگی متاسفانه تکاب به جایگاه اصلی خود دست نیافته و هنوز موزه تخصصی ندارد.

او اظهار داشت : می توان با هماهنگی و تعاملات فی مابین در توسعه گردشگری شهرستان تکاب گام برداشته و این شهر را بعنوان یکی از مقاصد سفر گردشگران داخلی و خارجی معرفی کرد.

جباری هم چنین افزود : ما در سال 97 علاوه بر اقدامات مرمتی و احیای آثار تاریخی اقدام به تهیه کلیپ معرفی شهرستان تکاب کرده و اخیراً کلیپی را در خصوص معرفی آبگرم احمد آباد بعنوان یکی از زیرساختهای گردشگری منطقه تخت سلیمان تهیه کرده ایم.

در ادامه این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی به تشریح نیازهای توسعه زیرساختهای گردشگری تکاب پرداخته و با موافقت استاندار آذربایجان غربی مبلغ 80 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجان غربی برای  ایجاد و توسعه زیرساختهای گردشگری در منطقه نمونه گردشگری تخت سلیمان، زیرسازی و آسفالت مسیر دسترسی به چمن متحرک از سمت قره بلاغ، زیرسازی و آسفالت مسیر دسترسی به آبگرم قینرجه،  تکمیل زیرساختهای مورد نیاز در آبگرم احمد آباد تخت سلیمان و  توسعه زیرساختهای گردشگری درمنطقه نمونه گردشگری تخت سلیمان در نظر گرفته شد.
 

امتیاز به خبر :