• جمعه 29 شهریور 1398
  • 09:50

هم زمان با رونمایی از دومین ثبت جهانی گناباد:

اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» گناباد بهره برداری شد

اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» گناباد بهره برداری شد

هم زمان با رونمایی از دومین ثبت جهانی گناباد با حضور برای معاون استاندار و مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» در روستای سنو گناباد بهره برداری شد

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علریضا شناسایی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره این اقامتگاه بوم گردی گفت: اقامتگاه بوم گردی بابا حسن 259 متر مربع مساحت دارد و دارای4اتاق برای پذیرایی از مسافران به صورت سنتی است.

علیرضا شناسایی ادامه داد: بهره برداری این اقامتگاه زینب مهاجرانی است که از طریق میراث فرهنگی و گردشگری 70 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده و 50 میلیون تومان نیز خودش سرمایه گذاری کرده است.

وی به استقبال مردم برای اسکان در اقامتگاه های بوم گردی اشاره کرد و گفت: شرایط اقامتگاه های بوم گردی به گونه است که با توجه به این اقامت خوبی داشته اند، مدتی بعد، افراد جدیدی را با خود به اقامتگاه می آوردند و خودشان تبلیغ کننده اقامتگاه های بوم گردی هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: تاکنون در شهرستان گناباد 9 اقامتگاه بوم گردی بهره برداری شده است و 3 اقامتگاه بوم گردی دیگر به زودی آماده بهره برداری خواهد شد.

برچسب ها : گناباد, بومگردی
امتیاز به خبر :