• جمعه 29 شهریور 1398
  • 10:23

مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل:

نهمین جشنواره ملی کوچ عشایر در جعفرآباد مغان برگزار شد

نهمین جشنواره ملی کوچ عشایر در جعفرآباد مغان برگزار شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: نهمین دوره از جشنواره ملی کوچ عشایر با حضور عشایری از 16 استان کشور در جعفرآباد مغان برگزار شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی با اعلام این خبر اظهار کرد: عشایر نماد وحدت و غیرت هستند و همواره در فرهنگ و تاریخ و مرزداری کشور نقش آفرینی جدی داشته‌ و دارند.

وی افزود: در این جشنواره گردشگران خارجی از 12 کشور مختلف حضور یافته‌اند و شاهد دستاوردها و توانمندی‌های مختلف عشایر غیور ایران اسلامی بودند.

فلاحی بیان کرد: شناساندن و معرفی پتانسیل‌های مختلف گردشگری عشایری در قالب 32 آلاچیق به‌عنوان نماد عشایر از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: عشایر غیور استان‌های مختلف توانمندی‌ها و صنایع دستی و آثار خود را در قالب غرفه‌های متعدد به معرض نمایش عموم گذاشته‌اند.

فلاحی با اشاره به اینکه در این جشنواره شیوه و نحوه برگزاری جشنواره بر عهده خود عشایر استان گذاشته شده بیان داشت: این جشنواره با شناسایی توانمندی‌های سایر شهرستان‌ها قابلیت اجرا در سایر شهرهای استان را دارا است.

 

برچسب ها : اردبیل, عشایر
امتیاز به خبر :