• جمعه 29 شهریور 1398
  • 09:41

کردستان به عنوان پایتخت اکوتوریسم کشور معرفی می شود

نشست تخصصی نماینده ارشد یونیدو(سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران اجرایی استان و مدیران و هماهنگ کننده های ملی رسته های فناوری اطلاعات، زنبورداری و صنایع دستی طرح تکاپو در محل سالن جلسات استانداری کردستان برگزار شد.
 

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، در این نشست سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان ضمن ارائه چشم اندازی از  برنامه های آتی این اداره کل به تشریح فعالیتها و اقدامات انجام شده پرداخت و افزود: استارتاپ های تخصصی در حوزه گردشگری در کردستان با حضور ۲۰ تیم برگزار شد.

وی سپس کردستان را از جمله استانهای توانمند به لحاظ طبیعت گردی و جاذبه های طبیعی برشمرد و ادامه داد: در صدد آن هستیم که کردستان را عنوان پایتخت اکوتوریسم کشور معرفی کنیم و مقدمات این امر فراهم شده، همچنین سایر امور مربوطه به این موضوع نیز در دست بررسی و اقدام است.

علوی اظهار داشت: در آینده نزدیک همایش های تخصصی برای معرفی استان به عنوان پایلوت گردشگری روستایی نیز برگزار می شود که این اقدام علاوه بر معرفی هرچه بهتر استان زمینه ساز توسعه گردشگری خواهد شد.

پس از اتمام این نشست نماینده ارشد سازمان جهانی توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) با همراهی سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، کوروش قادری رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سنندج و تنی چند از مسئولین و کارشناسان استان از بخشها و قسمتهای مختلف عمارت مشیردیوان بعنوان خانه خلاق صنایع دستی استان بازدید کردند.
 

امتیاز به خبر :