• جمعه 24 مرداد 1399
  • 10:07

در کنار سرو 4500 ساله

اختتامیه جشنواره فرهنگی خانه آقازاده ابرکوه برگزار شد

اختتامیه جشنواره فرهنگی خانه آقازاده ابرکوه برگزار شد

مراسم اختتامیه هفته فرهنگی ابرکوه با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر و اقشار مختلف مردم ابرکوه در خانه آقازاده برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن فرهنگی تاریخی، برگزاری مراسم بزرگداشت سعدی با حضور اهالی فرهنگ و ادب استان یزد و سایر استان‌های هم‌جوار، گردهمایی ادیبان ابرکوهی و استان یزد و همچنین برپایی کارگاه‌های آشنایی گردشگران داخلی و خارجی با موسیقی و نواهای محلی ازجمله برنامه‌هایی بود که به‌صورت ویژه در جشنواره فرهنگی ابرکوه برگزار شد.

همچنین در این جشنواره آثاری همچون انواع مختلف کیف، پادری، پاپوش و... از جنس نمد، عاروسک‌های جلی، چنته‌بافی، گلیم‌بافی، سفره خمیر در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت و گردشگران داخلی و خارجی توانستند در این نمایشگاه به‌صورت کارگاهی نحوه تهیه آثار موجود در آن را از نزدیک ببینند.

خانه آقازاده ابرکوه ازجمله واگذاری‌های صندوق احیاست که پس از احیا و مرمت توسط بهره‌بردار بخش خصوصی، هم‌اکنون در حال ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی است.

این بنای تاریخی یکی از پر بازدیدترین مقاصد گردشگری صندوق احیاء در ایام نوروز بوده است که توانسته به‌عنوان یک مرکز فعالیت‌های فرهنگی نقش بسزایی را در عرصه گردشگری تاریخی ایفا کند.

برچسب ها : صندوق احیا, ابرکوه
امتیاز به خبر :