• ﺳﻪشنبه 29 مرداد 1398
  • 19:24

ویژه‌برنامه‌های بزرگداشت «هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه» در سعدآباد اعلام شد

ویژه‌برنامه‌های بزرگداشت «هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه» در سعدآباد اعلام شد

به‌منظور بزرگداشت هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه، مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد با نمایشگاه‌ها، نشست‌های تخصصی و برنامه‌های متنوع پذیرای علاقه‌مندان به موزه و میراث کشور است.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی سعدآباد، به این منظور، 5 نمایشگاه از جمله نمایشگاه «پته دوزی» از تاریخ 28 اردیبهشت تا 3 خرداد در موزه پوشاک سلطنتی، نمایشگاه «نشان های افتخار و قهرمانی تاریخ معاصر» از 29 اردیبهشت تا 4 خرداد در موزه سلاح های دربار، نمایشگاه مجموعه «کلاه های دربار» در کاخ موزه ملت،  نمایشگاه  «نگارگرى ایرانى» از ٢٥ اردیبهشت تا ١ خرداد و نمایشگاه  «کودک و موزه» از 2  تا 12 خرداد ماه 1398در نگارخانه و مرکز  هنرى سعدآباد برگزار می‌شود.

این مجموعه همچنین در هفته میراث فرهنگی، مجری کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی می باشد که می توان به  کارگاه آموزش پته دوزی در موزه پوشاک سلطنتی (28 و 29 اردیبهشت ماه)، کارگاه «بازخوانی و تحلیل شعار روز جهانی موزه 2019 ایکوم» در سالن خلیج فارس واقع در موزه ظروف سلطنتی (29 اردیبهشت ماه) نشست تخصصی «معرفی نشان‌های افتخار و قهرمانی تاریخ معاصر» در موزه سلاح های دربار (31 اردیبهشت ماه)، کارگاه یک روزه "موزه و معلولین" در سالن خلیج فارس (1 خرداد ماه)  و جلسه نقد و بررسی کتاب «موزه خوانی» در سالن خلیج فارس (7 تا 14 خرداد) اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات برنامه ها و نمایشگاه های مذکور در وب سایت مجموعه سعدآباد به نشانی: www.sadmu.ir  قرار دارد.

یادآور می‌شود کلیه موزه ها و کاخ موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، مطابق همه ساله، در روز شنبه 28 اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی موزه، به صورت رایگان پذیرای علاقه‌مندان به فرهنگ، تاریخ و هنر این سرزمین هستند.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار