• پنجشنبه 28 شهریور 1398
  • 04:18

مدیر پایگاه جهانی لافت معرفی شد

مدیر پایگاه جهانی لافت معرفی شد

در دیدار مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان، با دهیار، اعضای شورای اسلامی و معتمدین محلی، ساناز رمضان رمجی به عنوان مدیر پایگاه جهانی لافت معرفی شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، در دیدار رضا برومند مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان از بافت تاریخی لافت و همچنین جاذبه ها و صنایع دستی، مسائل و مشکلات این سه حوزه نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار موضوعات مختلفی چون مرمت بافت تاریخی و بادگیرها، بوم‌گردی، صنایع دستی، تسهیلات مشاغل خانگی و گردشگری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین در خصوص حضور تیمی از مدیران میراث فرهنگی کشور و متخصصان و اعضای هیات علمی پژوهشکده میراث فرهنگی کشور در خرداد ماه ۹۸ از بندر لافت توافق به عمل آمد.

در ابن دیدار ساناز رمضان رمجی به پیشنهاد برومند و با حکم دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور به عنوان مدیر پایگاه جهانی لافت منصوب که به حاضرین معرفی شد.

با پیگیری های اداره کل میراث فرهنگی استان احکام مدیران پایگاه جهانی بندر لافت و بندر کنگ صادر شده است که نقش مهمی در توسعه این دو بندر در حوزه های گردشگری و حفظ بافت های تاریخی آن ها خواهد داشت.

برچسب ها : هرمزگان, لافت
امتیاز به خبر :