• جمعه 29 شهریور 1398
  • 10:18

با حضور کیوان ساکت و علی بهمنی

آیین بزرگداشت یغمای خشتمال نیشابوری برگزار شد

آیین بزرگداشت یغمای خشتمال نیشابوری برگزار شد

آیین بزرگداشت یغمای خشتمال نیشابوری در آمفی‌تئاتر دانشگاه پردیس نیشابور برگزار شد. در این برنامه کیوان ساکت نوازنده تار و سه‌تار به اجرای تک‌نوازی و علی بهمنی و چند تن دیگر از شاعران به شعرخوانی پرداختند.

به گزارش میراث آریا به نقل از  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی، کیوان ساکت نوازنده تار و سه‌تار در این مراسم عنوان کرد: «خیلی خوشحالم که بالاخره بعد از مدت‌ها شاهد این هستم که برای یکی از نازنین فرهیختگان این خطه هنرپرور مراسمی برگزار شده است.»

این نوازنده درباره همکاری خود با پرویز مشکاتیان نیز بیان کرد: «مشکاتیان در عرصه موسیقی شاعر سنتور بود، 20 سال در کنارش ساز زدم و دیگر نمی‌توانم در کنار هیچ نوازنده سنتور دیگری ساز بزنم. ساز در ذاتش بود توانایی در ریتم و آشنایی با فرهنگ و شعر و ادب در او چنان بود که حتی بزرگان ادب ایران در حضور مشکاتیان با احتیاط سخن می‌گفتند.»

ساکت افزود: «یغما تا سی سالگی سواد نداشت و خواندن و نوشتن را با نقاشی یاد گرفت؛ یغما برای اینکه بتواند از کتابخانه عمومی استفاده کند شغل خود را از کارگری به خشتمالی تغییر داد که بتواند صبح‌ها به کتابخانه برود و شعرهای خود را کامل کند.»

امتیاز به خبر :