• یکشنبه 28 مهر 1398
  • 22:24

اطلاعات کاخ‌موزه سبز به زبان آلمانی ترجمه شد

اطلاعات کاخ‌موزه سبز به زبان آلمانی ترجمه شد

اطلاعات کاخ‌موزه سبز واقع در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، به زبان آلمانی ترجمه شد و در دسترس بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی سعدآباد، در راستای تکریم بازدیدکنندگان و ارتقائ کیفیت ارائه خدمات موزه ای در سطح بین الملل، اطلاعات این موزه علاوه بر زبان فارسی، تا کنون به زبان های انگلیسی، چینی و ترکی استانبولی نیز ترجمه شده و در وب سایت سعدآباد و نیز محل این موزه قرار داشته و ترجمه اطلاعات مذکور به سایر زبان های پرکاربرد نیز در دستور کار این موزه است.

کاخ موزه سبز یکی از زیباترین کاخ‌های موجود در ایران است  که در سال‌های ۱۳۰۱ تا ۱۳۰۷ خورشیدی، با تلاش هنرمندان و معماران ایرانی، در دوطبقه (زیرزمین و همکف) در نقطه‌ای مرتفع، در شمال غربی سعدآباد بنا گردید و پهلوی اول از آن به ‌عنوان اقامتگاه تابستانی و دفتر کار خود استفاده می‌کرد.

در این کاخ از هنرهای ایرانی بسیار زیبا و قابل توجهی از جمله: سر در و ستون‌های مرمر با نقوش و موتیف‌های هنر ایرانی و اروپایی، گچ‌بری‌ و آیینه‌کاری‌های ظریف و زیبا، تذهیب دیوارها اثر استاد حسین بهزاد، و خاتم‌کاری حاصل کار گروهی کارگاه استاد صنیع خاتم، آیینه‌کاری‌های سقف با طرح قندیل، فرش های نفیس دستباف و .... استفاده شده است.

برچسب ها : سعدآباد, کاخ سبز
امتیاز به خبر :