• جمعه 20 تیر 1399
  • 05:12

سومین دوره توانمندسازی تشکل‎های مردم‎نهاد منطقه 4 کشور در اهواز برگزار شد

سومین دوره توانمندسازی تشکل‎های مردم‎نهاد منطقه 4 کشور در اهواز برگزار شد

تشکل‌های مردمنهاد منطقه چهار کشور در مرحله آخر سومین دوره آموزش توانمندسازی منطقه چهار کشور در خوزستان حضور یافتند.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان، مرحله آخر از سومین دوره آموزش تشکل‌های مردم نهاد منطقه چهار کشور به میزبانی استان خوزستان و با حضور استان‌های کرمانشاه، مرکزی، همدان، لرستان، ایلام و خوزستان در روز‌های 22 و 23 خردادماه ۹۸ در محل هتل نیشکر اهواز برپا شد.

این دوره آموزشی با حضور با حضور حسن میرزایی رئیس گروه دفتر امور مجامع و تشکل‎های مردم‎نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پیمان نبهانی سرپرست معاونت برنامه‎ریزی و سرمایه‎گذاری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان و بیش از 50 نفر از نمایندگان تشکلهای مردمنهاد از استانهای خوزستان، لرستان، کرمانشاه، همدان، ایلام و مرکزی برگزار شد.

سرفصلهای روز نخست این دوره آموزشی، «گردشگری پایدار، پایداری گردشگری در مفهوم عمل و روش‎های تعامل با جامعه محلی» بود که با تدریس علی رئوفی انجام گرفت؛ این در حالی بود که روز دوم این دوره نیز با تدریس محسن عاشوری و با سرفصل آموزشی «کارگاه مدیریت و برنامه‎ریزی تور» برگزار شد.

هدف از برگزاری این دوره آموزشی، تبادل افکار و اطلاعات تشکلهای مردمنهاد فعال در حوزه گردشگری و نیز تقویت تشکلهای مردمنهاد به عنوان بازوان دولت در راستای حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی، توسعه صنعت گردشگری و ترویج صنایع دستی بود.

امتیاز به خبر :