• چهارشنبه 24 مهر 1398
  • 23:40

تأیید عمارت مشیردیوان به‌عنوان مرکز خلاق کسب‌و‌کارهای کردستان

تأیید عمارت مشیردیوان به‌عنوان مرکز خلاق کسب‌و‌کارهای کردستان

با حضور جولیو ویناتشا نماینده یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) و جمعی از مدیران استانی، جلسه بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص تبدیل شدن عمارت مشیردیوان سنندج به‌عنوان مرکز خلاق صنایع‌دستی برگزار شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، در این جلسه‌ که به ریاست حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان و با حضور، جولیو ویناتشا نماینده یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد)، سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، برهان صلواتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران استانی در محل استانداری کردستان برگزار شد؛ شرایط و زوایای تبدیل شدن عمارت مشیردیوان سنندج به مرکز خلاق کسب و کار، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان که در جهت آماده سازی عمارت مشیردیوان برای آغاز عملیات تبدیل شدن این مکان به خانه خلاق کسب و کار استان  صورت پذیرفته بود، برای حاضرین تشریح شد.

در ادامه محل مورد نظر و فعالیت‌های صورت گرفته در این راستا مورد بازدید حاضران در جلسه قرار گرفت  که این بازدید رضایت و استقبال نماینده سازمان توسعه ملل متحد (یونیدو) را در پی داشت.

سپس، جولیو ویناتشا نماینده یونیدو از آغاز به مناقصه گذاشتن عملیات تجهیز و آماده سازی عمارت مشیر دیوان در سطح بین المللی خبر داد و گفت: «با توجه به اقدامات مناسب صورت گرفته شده سعی خواهد شد روند تبدیل این عمارت به خانه خلاق کسب و کار هرچه سریع‌تر اجرا شود.»

این مکان با همکاری مستقیم سازمان توسعه ملل متحد (یونیدو) به یک مرکز خلاقیت صنایع دستی، گردشگری IT، زنبورداری  و بقیه مشاغل مرتبط در سطح استان تبدیل خواهد شد.

برچسب ها : کردستان, سنندج
امتیاز به خبر :