• شنبه 16 آذر 1398
  • 14:41

نخستین جشنواره ملی پارچه فجر در یزد آغاز به کار کرد

نخستین جشنواره ملی پارچه فجر در یزد آغاز به کار کرد

گام اول نخستین جشنواره ملی پارچه فجر با شعار «ضیافت رنگ، نقش و اندیشه» در کوچه گذر فرهنگ و هنر مازاری‌ها با حضور مسئولان استان یزد برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، این جشنواره در سه گام برگزار می شود که مرحله اول آن رویداد گالری شهری با هدف هویت دادن به منسوجات معاصر و سنتی یزد و همچنین ارتقای زیباسازی شهر است که بر روی تعدادی از دیوارهای شهر، تابلوهای پارچه ای چیدمان شده است.

۴۰ کارگاه آموزشی از تیرماه تا آبان ماه سال جاری با موضوع تخصصی جشنواره و مباحث مربوط به پارچه برگزار می‌شود و گام دوم نمایشگاه و اختتامیه جشنواره از ۶ تا ۸ آذرماه است.

معرفی پیشینه یزد در صنعت پارچه و لباس، شناسایی طراحان هنری و صنعتگران، تجلیل از پیشکسوتان طراحی پارچه، گردآوری طرح های پرفروش و ابداعی، معرفی پارچه های سنتی، فرهنگ سازی، ایجاد گفتمان در زمینه پارچه های بومی و ایرانی‌اسلامی از اهداف مهم این رویداد فرهنگی و هنری است.

این جشنواره به‌همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، صداوسیما، سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه هنر و معماری یزد در حال برگزاری است.

برچسب ها : یزد, پارچه
مهدی ارجمند امتیاز به خبر :