• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 19:16

تأکید دکتر مونسان بر حمایت سازمان میراث‌فرهنگی از هنر خوشنویسی

تأکید دکتر مونسان بر حمایت سازمان میراث‌فرهنگی از هنر خوشنویسی

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگرى در سفر به استان قزوین و در بازدید از كاروانسراى سعد السلطنه قزوین از حجره استاد پیله‌چى از خوشنویسان معروف این استان بازدید کرد.

به گزارش میراث آریا، دکتر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این بازدید با ستایش هنر خوشنویسی از این هنر به‌عنوان یکی از هنرهای ماندگار ایرانیان نام برد و بر حمایت‌ از خوشنویسی و هنرمندان خوشنویس تأکید کرد.

دکتر مونسان در این بازدید گفت: «هنرمندان خوشنویس باید زیر چتر حمایتی سازمان میراث فرهنگی قرار گیرند و همه موظف هستیم تلاش کنیم تا موزه‌های خصوصی خوشنویسی در سطح کشور داشته باشیم و آثار این عزیزان را در فهرست میراث فرهنگی ناملموس ثبت کنیم.»

مونسان همچنین از موزه  شاهنامه و اسطوره‌ها در این سرا بازدید کرد.

همچنین در بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از سعد‌السلطنه، سجاده موج بافی توسط استاد احمد بامشاد پیشکسوت صنایع دستی در رشته موج بافی و تابلوی هنر خوشنویسی اثر فاخر استاد احمد پیله‌چی قزوینی به دکتر مونسان اهدا شد.

این موزه هم اکنون با حدود ١٠٠ اثر حماسی، تاریخی، مردم‌شناسی و معاصر در سبک حجم و سفال از هنرمند قزوینی استاد اَزی محمدی در این مکان دایر است.

سرای سعدالسلطنه قزوین بزرگ‌ترین کاروانسرای سرپوشیده و مرکز تجاری داخلی شهری کشور است که با وسعتی افزون بر ۶/۲ هکتار در اواخر سلطنت ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده و با بازسازى صورت گرفته در دوره مدیریت شهری سابق استان قزوین هم اکنون تعداد ١٦٨ حجره این کاروانسرا در اختیار هنرمندان و فعالان اقتصادی قرار گرفته است.

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :