• دوشنبه 05 اسفند 1398
  • 22:25

نورپردازی سه‌بعدی در کاخ گلستان به‌مناسبت نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ژاپن و ایران

نورپردازی سه‌بعدی در کاخ گلستان به‌مناسبت نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ژاپن و ایران

سفارت ژاپن در ایران با همکاری کاخ گلستان به‌مناسبت بزرگداشت نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ژاپن و ایران، نورپردازی سه‌بعدی با موضوع روابط دوستانه بین دو کشور را در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان 10 و 11 مرداد به نمایش می‌گذارد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی کاخ گلستان، مسعود نصرتی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در این باره گفت: «سفارت ژاپن در ایران با همکاری کاخ گلستان به مناسبت بزرگداشت نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ژاپن و ایران برای نخستین بار نورپردازی سه بعدی را که بیانگر روابط دوستانه بین دو کشور است در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان 10 تا 11 مرداد به نمایش می‌گذارد. ورود برای عموم آزاد و رایگان است.»

او افزود: «برای نخستین بار در تاریخ ایران 90 سال پیش (سال 1929 میلادی) آقای کاساما، اولین دیپلمات فرستاده از ژاپن به‌عنوان وزیر مختار ژاپن در ایران در محل کاخ گلستان استوارنامه خود را تقدیم کرد.»

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان تصریح کرد: «نورپردازی سه بعدی به تکنولوژی گفته می شود که با استفاده از پروژکتور، تصویر ساخته شده توسط کامپیوتر به صورت سه بعدی بر روی ساختمان یا شیء منعکس می شود. با منعکس کردن تصویر  به صورت سه بعدی بر روی ساختمان یا شیء، تصویر مسطح به صورت تصویر عمق‌دار به نمایش گذاشته می شود.»

این نورپردازی سه بعدی در 10 و 11 مرداد در سه نوبت در ساعت 21، 21:30 و 22 برای عموم مردم رایگان نمایش داده می شود.

برچسب ها : کاخ گلستان, ژاپن
مهدی ارجمند امتیاز به خبر :