• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 06:42

نشست مدیرکل میراث‌فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار شد

نشست مدیرکل میراث‌فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار شد

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان در نشستی با جمعی از اساتید، نویسندگان، شاعران و پژوهشگران محلی منطقه هورامان دیدار کرد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کردستان، در این دیدار سیدمحسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی این استان ضمن تأکید بر تعامل و همکاری نخبگان محلی در زمینه تکمیل پرونده ثبت جهانی هورامان، از اقدامات صورت گرفته شده در این زمینه تقدیر و تشکر کرد.

او ضمن ابراز  خرسندی از دیدار و مصاحبت با نخبگان منطقه هورامان، گفت: «هورامان یکی از مناطق  مهم و درخور توجه استان کردستان است که پس از ثبت جهانی، به یک منطقه گردشگری و فرهنگی شاخص در سطح کشور و جهان تبدیل خواهد شد و این موضوع علاوه بر دستاوردهای اقتصادی، موجب حفظ فرهنگ، تاریخ، معماری، ادبیات و... این منطقه  و موجبات آشنایی اقوام و ملل مختلف با فرهنگ هورامان را فراهم می سازد.»

علوی افزود: «اداره کل میراث فرهنگی کردستان تمامی جوانب فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، معماری و… در تدوین پرونده ثبت جهانی هورامان را مد نظر خواهد داشت و در این زمینه  پذیرای هرگونه راهکار و پیشنهاد سازنده از جانب نخبگان هورامی خواهد بود.»

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :