• پنجشنبه 08 خرداد 1399
  • 05:47

از سوی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی

رالی‌تور شهری وسیله‌های نقلیه تاریخی جام ولایت برگزار می‌شود

رالی‌تور شهری وسیله‌های نقلیه تاریخی جام ولایت برگزار می‌شود

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران، به‌مناسبت هفته ولایت «رالی‌تور شهری وسیله‌های نقلیه تاریخی» را برگزار می‌کند.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، دراین ویژه برنامه حدود 60 دستگاه خودرو و موتورسیکلت که از سال 1950 تا 1975 در کشورهای اروپایی، آمریکایی و ایران تولید شده‌اند، شرکت خواهند داشت.

اردشیر درویشی مدیر حوزه اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با بیان این مطلب گفت: «این برنامه روز چهارشنبه 23 مرداد 98 از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران تهران آغاز شده و شرکت‌کنندگان پس از عبور از اتوبان‌های مدرس، آیت‌الله رفسنجانی و یادگار امام (ره) در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توقف خواهند کرد.»

او افزود: «سپس خودروها با گذر از میدان حر، میدان پاستور و خیابان سی تیر، در محوطه موزه ملی ایران گرد آمده و به این رالی تور پایان خواهند داد.»

هدف از برگزاری این رالی، بزرگداشت اعیاد سعید قربان و غدیر خم و همچنین جلب توجه هرچه بیشتر عموم جامعه به اهمیت صیانت و حفاظت از وسیله‌های نقلیه تاریخی به عنوان بخشی از میراث صنعتی- فرهنگی تاریخ معاصر کشورمان، است.

علاقه‌مندان به حضور در «رالی تور شهری وسیله‌های نقلیه تاریخی جام ولایت» می‌توانند با شماره تلفن 66755591-021 تماس حاصل کنند.

قنبری امتیاز به خبر :