• ﺳﻪشنبه 24 تیر 1399
  • 20:22

برگزاری اولین جشنواره گردشگری و بازی‌های بومی‌محلی درشهرستان سلماس

برگزاری اولین جشنواره گردشگری و بازی‌های بومی‌محلی درشهرستان سلماس

اولین جشنواره گردشگری و بازی‌های بومی‌محلی شهرستان سلماس با حضور مسئولان استانی، بخش‌های دولتی و انجمن‌های مردمی برگزار می‌شود.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی، افراسیاب گراوند سرپرست میراث فرهنگی  شهرستان سلماس با اعلام این خبر گفت: «این جشنواره در منطقه نمونه گردشگری ایستی سو از تاریخ 30 مردادماه به مدت دو روز برگزار می شود.»

او افزود: «اجرای بازی های بومی‌محلی، اجرای موسیقی سنتی و محلی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات محلی، اجرای رقص محلی، پخت نان و غذاهای سنتی، معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان و ... از برنامه های این جشنواره است.»

گراوند با اشاره به ظرفیت های گردشگری این شهرستان ادامه داد: «این جشنواره با هدف معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های بی نظیر تاریخی- فرهنگی و طبیعی منطقه برگزار خواهد شد و هدف اصلی آن جذب سرمایه گذار و گردشگران داخلی و خارجی است. »

روستای ایستی سو یا آبگرم از روستاهای نمونه گردشگری شهرستان سلماس است که در بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفته است.این روستا طبیعتی زیبا و چشم نواز و آب و هوای مطلوبی دارد.

«چشمه آبگرم ایستی سو» با داشتن املاح معدنی همچون گوگرد می تواندیکی از جاذبه های گردشگری سلامت باشد،پزشکان استفاده از آبگرم ایستی سو را برای درمان بیماری‌های پوستی مناسب می‌دانند.

امتیاز به خبر :