• چهارشنبه 30 بهمن 1398
  • 07:58

برگزاری تور آشنایی فعالان آژانس‌های مسافرتی تهران با جاذبه‌های گردشگری سمنان

برگزاری تور آشنایی فعالان آژانس‌های مسافرتی تهران با جاذبه‌های گردشگری سمنان

 تور آشنایی فعالان آژانس‌های مسافرتی تهران با جاذبه‌های گردشگری استان سمنان با حضور 40 نفر از فعالان آژانس‌های مسافرتی برگزار شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان، فعالان آژانس‌های مسافرتی استان تهران در این فم تور دو روزه با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی و صنایع‌دستی آرادان، سمنان و مهدیشهر آشنا شدند.

این فم تور با بازدید از کاروانسرای صفوی ده‌نمک واقع در شهرستان سمنان آغاز شد و با بازدید از بافت تاریخی سمنان، مسجد امام، مسجد جامع، موزه گرمابه پهنه، باغ موزه امیر در روز نخست ادامه یافت.

برگزاری نشست تخصصی تورگردانان و فعالان گردشگری تهران و سمنان فم تور از دیگر برنامه‌های این تور در روز نخست بود، روز دوم نیز با بازدید از شهمیرزاد، مهدیشهر و پرور، اقامتگاه بوم گردی بهشت پرور، عمارت ملاده، هتل سنگسر و خانه کلانتر و طاهریان سمنان به ژایان رسید.

مهدی جمال مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان هدف از برگزاری این فم تور را معرفی جاذبه‌های گردشگری سمنان به آژانس‌های مسافرتی فعال تهران برای تعریف تورهای متنوع یک تا چند روزه به مقصد استان عنوان کرد.

اوگفت: «استان سمنان دارای تنوع اقلیمی قابل‌توجهی است، در این تور تلاش شد تفاوت اقلیمی استان از کویر تا جنگل به نمایش گذاشته شود.»

جمال از استان سمنان به‌عنوان سرزمین چهارفصل یادکرد و افزود: «فعالان آژانس‌های مسافرتی در این فم تور با مشاهده تفاوت اقلیمی و قدمت آثار تاریخی استان، شگفت‌زده شدند.»

اوابراز امیدواری کرد: «برگزاری این فم تور و مرحله بعدی آن که در سایر شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد، نقش مؤثری در معرفی هر چه بیشتر استان و افزایش بازدید مسافران داخلی و گردشگران خارجی از استان دارد.»

فم تور سفر رایگان و یا ارزانی است که باهدف بازاریابی و تبلیغ خدمات و یا مقصد سفر از سوی تور گردانان، آژانس‌های هواپیمایی و ... به متخصصان صنعت گردشگری مانند روزنامه‌نگاران، راهنمایان تور، عکاسان، فیلم‌سازان و مشاوران سفر و ... ارائه می‌شود.

برچسب ها : سمنان, تهران, فم تور
مهدی ارجمند امتیاز به خبر :

آخرین اخبار