• شنبه 10 خرداد 1399
  • 13:29

استقبال مردم و مسافران از جشنواره موسیقی اقوام در خراسان شمالی

استقبال مردم و مسافران از جشنواره موسیقی اقوام در خراسان شمالی

نخستین جشنواره موسیقی اقوام که به میزبانی خراسان شمالی در حال برگزاری است، شب‌های خنک بش‌قارداش را با حضور مردم و مسافران گرم و پرشور کرده و با استقبال کم‌نظیری از سوی مردم علاقه‌مند به فرهنگ و آیین‌های سنتی مواجه شده است.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، نخستین جشنواره موسیقی اقوام که از 29 مردادماه آغاز به کار کرده، توانسته است توجه بسیاری از مردم و مسافران را به سوی خود جلب کند و بش قارداش این شب ها شاهد حضور گرم علاقه مندان است.

این مردم علاقه مند به فرهنگ و آیین های سنتی طی روزهای گذشته، با حضور در پارک ملی بش قارداش، ضمن بازدید از نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان شمالی که در این پارک برپاست، در جشنواره موسیقی اقوام شرکت و لحظاتی از شب‌های تابستانی خود را به شنیدن نواها و تماشای رقص های آیینی و محلی اقوام مختلف سپری کردند.

اقوامی که از استان های سیستان و بلوچستان، کردستان، خراسان جنوبی، خوزستان و آذربایجان شرقی به خراسان شمالی آمده اند تا همدلی و وحدت میان اقوام را با هنر خود در استان گنجینه فرهنگ ها به نمایش بگذارند و اوقاتی فرح بخش را رقم بزنند.

بش قارداش، امشب و فردا شب (31 مرداد و یکم شهریور) نیز میزبان مردم، مسافران و علاقه مندان در جشنواره موسیقی اقوام خواهد بود، این جشنواره از ساعت 20:30 الی 23 برپا است.

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :