• چهارشنبه 07 اسفند 1398
  • 20:24

با حضور سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

سی‌و‌دومین نمایشگاه ملی صنایع‌‌دستی افتتاح شد

سی‌و‌دومین نمایشگاه ملی صنایع‌‌دستی افتتاح شد

سی‌و‌دومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، عصر امروز یکشنبه 3 شهریور با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، این نمایشگاه با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی کشور، جمعی از مسئولان ارشد کشوری و نمایندگان مجلس در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به‌طور رسمی افتتاح و تا 9 شهریور ادامه دارد.

دکتر علی‌اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بعد از افتتاح این نمایشگاه، با حضور در غرفه‌های مختلف، از نزدیک با هنرمندان صنایع‌دستی دیدار و با آن‌ها گفت‌و‌گو کرد.

سی‌و‌دومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در سالن‌های 8، 9، 10، 11، 12 و 25A تا 25E نمایشگاه بین‌المللی تهران در فضایی بالغ بر 8هزار مترمربع و در قالب بیش از 600 غرفه برگزار شده است و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از سوم تا نهم شهریور از ساعت 10 تا 18 به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران مراجعه کنند.

اختصاص فضای مشخص به روستاها و شهرهای ملی، و نیز اختصاص فضا به مساحت 240 مترمربع به‌صورت رایگان به هنرمندان برخی از مناطق محروم، برپایی 13 سیاه‌چادر عشایری، حضور گروه‌های موسیقی و هنری و اختصاص فضایی برای آموزش از مهم‌ترین ویژگی‌های این نمایشگاه است و آستان قدس رضوی، بنیاد برکت، بانک گردشگری، بانک توسعه تعاون، شبکه ایران کالا و... از مهم‌ترین اسپانسرهای این نمایشگاه به حساب می‌آیند.

شعار سی‌و ‌دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی، «صنایع‌دستی، رونق تولید، افتخاری جهانی» انتخاب شده است که مهم‌ترین هدف آن حمایت از تولید ملی به‌خصوص صنایع‌دستی ایرانی است.

سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه و در بازدید از غرفه های مختلف نمایشگاه، بر حمایت‌های همه‌جانبه از هنرمندان صنایع‌دستی تأکید کرد و در عین حال خطاب به هنرمندان صنایع‌دستی خواستار توجه به طراحی در تولید هنرهای سنتی و صنایع‌دستی شد.

برچسب ها : نمایشگاه, مونسان
مهدی ارجمند امتیاز به خبر :