• جمعه 09 اسفند 1398
  • 02:38

برگزاری اولین جشنواره عسل در چایپاره

برگزاری اولین جشنواره عسل در چایپاره

اولین دوره جشنواره عسل در تفرجگاه شیخ بلاغی روستای چورس شهرستان چایپاره در حال برگزاری است.

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میرا ث فرهنگی استان آذربایجان غربی، اولین دوره جشنواره عسل از تاریخ 2 شهریورماه سال جاری در تفرجگاه شیخ بلاغی روستای چورس شهرستان چایپاره در حال برگزاری است.

غلام شیرزاده رئیس میراث‌فرهنگی شهرستان چایپاره گفت: «هدف اصلی از برگزاری جشنواره عسل معرفی عسل تولیدی چایپاره و ظرفیت‌های موجود این شهرستان است».

او افزود: «در حاشیه این جشنواره نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات زنبورداران منطقه با حضور کارشناسان این حوزه در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.»

شیرزاده در ادامه سخنان خود بابیان این‌که شهرستان چایپاره ازنظر تولید عسل و همچنین تعداد کلنی‌های زنبورعسل در سطح استان مقام سوم را دارا است، تصریح کرد: «عسل تولیدی این شهرستان به جهت مرغوبیت و کیفیت بالا موردتوجه بازار مصرف در داخل کشور و همچنین کشورهای همسایه قرار دارد. در این میان، روستای تاریخی چورس با توجه به طبیعت زیبا و همچنین موقعیت کوهستانی آن موردتوجه زنبورداران قرار دارد و بخش عمده‌ای از مردم روستای چورس از دیرباز به حرفه زنبورداری و تولید عسل مشغول هستند».

محمدی ایروان لو فرماندار شهرستان چایپاره نیز در این مراسم بر لزوم برگزاری منظم و سالانه جشنواره عسل در سطح شهرستان تأکید کرد و گفت: «برگزاری منظم این جشنواره قدم مهمی برای حمایت از تولیدات بومی منطقه و افزایش سطح اشتغال است.»

او اعلام کرد که پیگیری و حل مسائل و مشکلات زنبورداران شهرستان و همچنین بهبود شرایط کاری قشر زنبورداران موردتوجه فرماندار چایپاره قرار گرفت.

ارائه تولیدات صنایع‌دستی چایپاره، معرفی و ارائه تولیدات عسل زنبورداران سطح شهرستان، برگزاری موسیقی محلی (عاشیق)، نمایش تئاتر و اجرای موسیقی شاد از دیگر برنامه‌های اجراشده در این مراسم است.

قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار