• شنبه 16 فروردین 1399
  • 20:38

‍با حضور نماینده ولی فقیه در استان

لوح ثبتی شهرهای ملی صنایع‌دستی خوزستان رونمایی شد

لوح ثبتی شهرهای ملی صنایع‌دستی خوزستان رونمایی شد

لوح ثبتی شهرهای ملی صنایع دستی خوزستان همزمان با برگزاری سومین روز از برگزاری نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال و با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام‌جمعه اهواز در غرفه اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رونمایی شد.همزمان با برگزاری سومین روز از برگزاری نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال، از شهرهای ملی صنایع دستی خوزستان با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان و امامجمعه اهواز در غرفه ادارهکل میراث فرهنگی رونمایی شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان، سیدحکمت‌الله موسوی مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان در خصوص چگونگی ثبت ملی شدن شهرهای اهواز، دزفول، شوشتر و هویزه در رشته‌های مینای صبی، کپوبافی، احرامی‌بافی و بوریابافی و تلاش‌های ارزنده مجموعه اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان درراستای تحقق این مهم توضیحاتی ارائه کرد.

در ادامه از تابلوی این شهرها که منقش به تصاویر مینای صبی اهواز، کپوی دزفول، احرامی شوشتر و بوریای هویزه بود، رونمایی شد.

در پایان مراسم نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اهواز، معاون امور عمرانی استاندار خوزستان و مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان با نوشتن جملاتی به یادگار، تابلوی رونمایی را امضا کردند.

فرآیند ملی شدن شهرها و روستاها حرکتی است که در راستای برندسازی، معرفی و ارتقای جایگاه صنایع‌دستی شهرها و روستاهای مختلف و نیز هنرمندان رشته‌های گوناگون با یک عزم همگانی و مدل مشارکتی با هم‌افزایی نیروهای صنایع‌دستی، مسئولان شهری، هنرمندان، نمایندگان مجلس و مسئولان شهرهای مختلف در سال رونق تولید رقم خورده است.

نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال که از ششم شهریورماه 98 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اهواز برپاشده است، امشب (نهم شهریورماه) در ساعت 23 به کار خود پایان خواهد داد.

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :

آخرین اخبار