• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 23:28

افتتاح یک واحد بوم‌گردی در روستای چهارفرسخ خراسان جنوبی

افتتاح یک واحد بوم‌گردی در روستای چهارفرسخ خراسان جنوبی

یک اقامتگاه بوم‌گردی در روستای چهار فرسخ نهبندان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی، فرماندار نهبندان، امام جمعه و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در هفته دولت افتتاح شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان جنوبی، حسین شبانی مسئول میراث‌فرهنگی نهبندان در این مراسم گزارشی از وضعیت گردشگری و پروژه‌های در دست اقدام شهرستان ارائه داد و گفت: «این اقامتگاه با سرمایه‌گذاری 7500 میلیون ریالی و در زمینی به مساحت 900 مترمربع احداث‌شده و 30 درصد سهم سرمایه‌گذار و مابقی از طریق پرداخت تسهیلات و کمک‌های دولتی تأمین شد است.»

او افزود: «مجموعاً تاکنون مجوز پنج اقامتگاه در روستاهای نهبندان صادرشده که این اقامتگاه‌ها به‌صورت مرمت و بهسازی خانه‌های موجود روستا هستند. سه واحد از این اقامتگاه‌ها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.»

 شبانی بیان داشت: «اقامتگاه بوم‌گردی چهار فرسخ دارای پنج سوئیت، رستوران، سالن پذیرایی، فروشگاه صنایع‌دستی و... است.»

او افزود: «روستای چهار فرسخ یکی از مهم‌ترین روستاهای منطقه ازلحاظ تعداد آثار تاریخی و محوطه‌های تاریخی است. این روستا بیشترین تعداد آسباد را نیز نسبت به دیگر روستاهای شهرستان دارد. از 180 آسباد موجود در شهرستان 20 آسباد در چهار محله واقع‌شده است.»

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :