• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 00:27

جابجایی 1439 نفر با اتوبوس گردشگری در ارومیه

جابجایی 1439 نفر با اتوبوس گردشگری در ارومیه

معاون گردشگری آذربایجان غربی از جابجایی 1439 مسافر و گردشگر توسط اتوبوس گردشگری در ارومیه خبر داد.

به‌گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی، ریتا خضرزاده، معاون گردشگری استان با اعلام اینکه اتوبوس گردشگری از تاریخ 16 مرداد تا 24 شهریور امسال اقدام به جابجایی مسافران و گردشگران می‌کرد، افزود: «ساعت و مسیر حرکت این اتوبوس هر روزه از میدان انقلاب از مقابل موزه مردم‌شناسی ارومیه صبح‌ها ساعت ۱۰ و  عصرها از ساعت ۱۷ بوده‌است».

او افزود: «مسافران و گردشگران از شهرهایی جمله تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان، همدان، کرمان، زاهدان، خوزستان، قم، کردستان، اردبیل، مازندران، یزد، شیراز و شهرهای خود استان و سایر استانهای کشور به ارومیه سفر کرده‌اند».

معاون گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این اتوبوس هر روز در ۲ نوبت و در مکان و ساعت مشخص، گردشگران را به‌ صورت رایگان جهت بازدید از اماکن تاریخی درون شهر انتقال می دهد، گفت: «گردشگرانی از کشورهای اربیل عراق و ایتالیا نیز مهمان ارومیه و مسافر اتوبوس گردشگری ارومیه بودند».

او در خصوص مسیرهای حرکت این اتوبوس گفت: «اتوبوس گردشگری ارومیه هر روز از مقابل موزه مردم شناسی ارومیه واقع در میدان ایالت حرکت و به ترتیب به سمت مدرسه هدایت، مسجد جامع، بنای سه گنبد، کلیسای ننه مریم و موزه ارومیه در حرکت است».

خضرزاده با بیان اینکه مسیر حرکت این اتوبوس به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی شده  که اکثر آثار تاریخی و شاخص ارومیه را پوشش دهد، اظهار کرد:«این اقدام در راستای ایفای نقش خدمات‌رسانی بهتر به گردشگران بوده و چند سالی است که با همکاری این اداره‌کل و شهرداری ارومیه در فصل تابستان انجام می‌شود».

اتوبوس گردشگری هرسال در فصل تابستان و ایام نوروز برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در ارومیه و سایر شهرهای استان که دارای جاذبه تاریخی بیشتری هستند، راه اندازی می‌شود.

آذربایجان‌غربی با بیش از 1600 اثر طبیعی و تاریخی از مهم‌ترین استان‌های مقصد گردشگری در غرب کشور به شمار می‌رود.

برچسب ها : آذربایجان غربی
محمدزاده امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط