• چهارشنبه 13 فروردین 1399
  • 00:11

به میزبانی خراسان جنوبی انجام می‌شود

برگزاری چهارمین کارگاه ملی مدیریت بحران در پایگاه‌های میراث جهانی قنات و باغ ایرانی

برگزاری چهارمین کارگاه ملی مدیریت بحران در پایگاه‌های میراث جهانی قنات و باغ ایرانی

چهارمین کارگاه تخصصی مدیریت بحران در پایگاه‌های میراث‌جهانی قنات و باغ ایرانی با حضور اعضای هیئت راهبردی، مشاوران و صاحب‌نظران و متخصصان حوزه‌های مرتبط کشور، در محل پایگاه میراث جهانی باغ اکبریه بیرجند برگزار شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، موضوع این نشست تخصصی، مدیریت بحران در باغ و قنات ایرانی است و به مدت دو روز در شهرستان‌های بیرجند و فردوس برگزار خواهد شد.

در بخش اول نشست، که ٣ مهرماه در محل باغ اکبریه بیرجند برگزار شد، وظایف پایگاه‌ها در پایش بحران، مدیریت بحران از دیدگاه مسئولان، پایش بحران در حوزه فضای سبز باغات میراث جهانی، مشارکت ذینفعان در کنترل ساخت و سازهای باغ عباس آباد بهشهر مطرح شد.

بازدید میدانی از شیوه‌های مدیریت و حفاظت از فضای سبز باغ اکبریه ،باغ رحیم‌آباد و باغ بهلگرد و همچنین بافت تاریخی شهر بیرجند بخش دوم این کارگاه در روز اول خواهد بود.

روز دوم این کارگاه آموزشی امروز 4 مهر در شهرستان فردوس برگزار خواهد شد و به موضوع‌های وظایف پایگاه‌ها در پایش بحران، نقش مدیریت بحران در حفاظت از قنات ایرانی، حفاظت از قنات قصبه گناباد، نجات بخشی قنات زارچ یزد، شیوه‌های عملی مدیریت بحران در مجموعه میراث جهانی قنوات بلده خواهد پرداخت.

بخش دوم روز دوم این کارگاه آموزشی شامل بازدید میدانی از مجموعه میراث جهانی قنوات بلده و بازدید از شهر تاریخی تون خواهد بود.

در حاشیه این کارگاه اموزشی از سامانه مدیریت و حفاظت درختان مسیر شاهجوی بلده رونمایی خواهد شد.

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :