• پنجشنبه 14 فروردین 1399
  • 14:05

برگزاری تور گردشگری معرفی مراکز تولید و عرضه صنایع‌دستی در استان فارس

برگزاری تور گردشگری معرفی مراکز تولید و عرضه صنایع‌دستی در استان فارس

در دومین روز از هفته گردشگری، تور معرفی مراکز تولید و عرضه صنایع‌دستی ویژه کارکنان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در مرکز تجارت جهانی مهستان برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محسن نژاد معاون گردشگری استان در حاشیه این بازدید، با اشاره به نقش مهم گردشگری، صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی در رونق اقتصادی استان، خواستار رویکرد حمایتی تشکل‌های گردشگری، دستگاه‌های اجرایی و اصحاب رسانه در معرفی و بهره‌برداری بیش‌ازپیش از ظرفیت‌های غنی استان شد.

او اضافه کرد: «قصد داریم از طریق تورهای گردشگری، قرارگیری محصولات صنایع‌دستی در سبد خرید گردشگران داخلی و خارجی را ترویج دهیم.»

مهدی بطچی مدیر مرکز تجارت جهانی صنایع‌دستی نیز اظهار کرد: «مرکز تجارت جهانی صنایع‌دستی مهستان در قالب 130 گالری به وسعت 5000 مترمربع در بیش از 80 رشته هنری با حضور دائمی صنعتگران و هنرمندان برتر، به‌صورت زنده به تولید، آموزش و عرضه محصولات صنایع‌دستی می‌پردازد. وجود چنین بازار متمرکزی به شکل موزه فروش حائز اهمیت است و نیازمند توجه بیشتر فعالان بخش گردشگری است.»

زهرا عقلمند امتیاز به خبر :