• دوشنبه 16 تیر 1399
  • 07:10

هفتمین شماره از فصلنامه انگلیسی «گیلگمش» با رویکرد «گوهرهای پنهان ایران» منتشر شد

هفتمین شماره از فصلنامه انگلیسی «گیلگمش» با رویکرد «گوهرهای پنهان ایران» منتشر شد

فصلنامه انگلیسی میراث و گردشگری گیلگمش شامل بخش‌های متنوع جغرافیا، ایران‌شناسی، سبک زندگی، وقایع، هنر، اسطوره‌شناسی، محیط‌زیست، مطالعاتی و تاریخ است و هفتمین شماره آن با رویکرد «گوهرهای پنهان ایران» منتشر شد.

به‌گزارش میراث‌آریا، عدد هفت ‌در اکثر فرهنگ‌ها عددی پررمزوراز است و اکنون شماره هفتم مجله انگلیسی گیلگمش با موضوع «گوهرهای پنهان ایران» در دسترس خوانندگان قرار گرفت.

در هفتمین شماره از مجله انگلیسی گیلگمش در بخش «جغرافیا»، از جزیره پررمزوراز هرمز و تنگه ایلام می‌خوانید. در بخش «ایران‌شناسی» از خانه‌های سنتی ایرانی و دو گوهر عقیق و فیروزه، در بخش «سبک زندگی» مقاله‌هایی درباره طعم‌های ایرانی و سفرنامه خوزستان گفته‌شده است، همچنین مقالات بخش «وقایع» به رویداد سفر نگاری دزفول گرام، صلح -میراث ناملموس ایران- و خانه استیو در کاشان پرداخته است.

در بخش «هنر» این شماره درباره کاشی هفت‌رنگ و نقاشی‌خط مدرن می‌خوانید و در «اسطوره‌شناسی» از شیمرها در هنر و اساطیر ایران باستان سخن به میان آمده و در بخش «محیط‌زیست» مجله شماره هفت انگلیسی گیلگمش درباره پرنده‌نگری و حیوانات پارک گلستان صحبت شده است. همچنین بخش «مطالعاتی» معماری سرای سعدالسلطنه قزوین و کوچ‌روی در ایران را بررسی می‌کند.

بخش پایانی گیلگمش به «تاریخ» اختصاص دارد، در این بخش با «شهریری» آشنا می‌شوید و از جام زرین حسنلو بیشتر می‌خوانید.

هفتمین شماره فصلنامه انگلیسی گیلگمش در تعدادی از کتاب‌فروشی‌ها، فروشگاه‌ها، کافه کتاب‌ها و اقامتگاه‌های کشور در دسترس است. لیست نمایندگی‌های تهران و شهرستان‌ها در سایت این مجله به آدرس www.gilgameshmag.com قابل‌دسترس است. علاقه‌مندان برای خرید آنلاین این فصلنامه می‌توانند به فروشگاه سایت گیلگمش و برای خرید آن به سایت www.amazon.com مراجعه کنند.

برچسب ها : نشریات, گیلگمش
مرضیه امیری امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط