• جمعه 13 تیر 1399
  • 00:01

در نخستین روز سفر به عمان صورت گرفت

بازدید دکتر مونسان از موزه ملی و آثار فرهنگی‌تاریخی مسقط

بازدید دکتر مونسان از موزه ملی و آثار فرهنگی‌تاریخی مسقط

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سفر به کشور عمان از موزه ملی این کشور بازدید به عمل آورد.

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که به عمان سفر کرده است، عصر امروز دوشنبه 29 مهر 98 از موزه ملی عمان بازدید کرد و از نزدیک با آثار تاریخی و اشیای موزه ای موجود در موزه ملی این کشور آشنا شد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان در ادامه با حضور در پایتخت تاریخی کشور عمان از کاخ سلطنتی العلم بازدید کرد.

دکتر مونسان سپس با همراهی احمد بن ناصر المحرزی وزیر گردشگری عمان و حجت‌الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان با حضور در خانه اپرای سلطنتی مسقط از بخش‌های مختلف آن بازدید به عمل آورد.

وزرای گردشگری ایران و عمان و سفیر کشورمان در مسقط سپس از گالری اپرا و نمایشگاه نقاشی مینیاتور فاطمه ملکی هنرمند ایرانی دیدن کردند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان در حاشیه بازدید از خانه اپرای سلطنتی عمان در دفتر یادبود آن نوشت: «بازدید از اپرای هاوس رویال مسقط دلچسب و زیبا بود، بنای فرهنگی زیبا که با هنر مردمان خوب و هنردوست عمان تزئیین شده است. برای مردم خوب و بافرهنگ و صلح‌دوست عمان آرزوی بهترین‌ها را دارم و امیدوارم با رهبری خوب سلطان قابوس مسیر ترقی و پیشرفت این مردمان با عنایت خداوند متعال روز‌به‌روز بهتر طی شود.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در صدر هیئتی ۶۰ نفره از بخش خصوصی و به منظور توسعه صنعت گردشگری به عمان سفر کرده است.

برچسب ها : سفر , مونسان, عمان
مهدی ارجمند امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط