• جمعه 13 تیر 1399
  • 17:29

کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی تشکیل می‌شود

کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی تشکیل می‌شود

کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی با هدف برنامه‌ریزی و اقدام برای شکوفایی ظرفیت‌های گردشگری در حوزه‌های روستایی و کشاورزی توسط  معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تشکیل می‌شود.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پیرو ابلاغ کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی به منظور تشکیل «کمیته ملی گردشگری کشاورزی و روستایی» توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، روز سه‌شنبه 14 آبان‌ماه نشستی با حضور ولی تیموری معاون گردشگری کشور و نیز مقامات دستگاه‌های فرابخشی از سوی دفتر توافق‌های ملی گردشگری در محل معاونت گردشگری برگزار شد.

در این نشست موضوعات تشکیل کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی، تهیه ضوابط انتخاب روستاهای هدف گردشگری و نیز آماده‌سازی شیوه‌نامه بهره‌برداری از واحدهای گردشگری کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.  

در این جلسه مقرر شد دستگاه‌های حاضر در جلسه، نسبت به معرفی نماینده رسمی برای عضویت در کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی به منظور تشکیل کمیته مذکور اقدام نمایند و جلسات به طور مرتب و ماهانه برگزار شود.

همچنین پیرو تشکیل  کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی، تصمیم بر آن شد تا  وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نسبت به ارسال شاخص‏های انتخاب روستاهای هدف گردشگری به اعضای کمیته ملی مذکور اقدام کند و اعضای حاضر نیز پیشنهادهای مربوطه خود را اعلام کنند تا پس از این اقدام، جمع‌بندی و تعیین نهایی شاخص‏ها، ضوابط روستاهای هدف گردشگری جهت ابلاغ و تعیین ساز و کار اجرایی، در کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه با توجه به دستور کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی به‌منظور ایجاد ساز و کار و کاهش تعدد مراجع صدور مجوز و استعلام  راه‌اندازی گردشگری روستایی و رساندن زمان استعلام به حداکثر 15 روز، تصمیم بر آن شد تا روند اجرایی این موضوع نیز بررسی و در جلسه آتی مطرح شود.

همچنین با توجه به اینکه معاونت گردشگری در حال راه‌اندازی سازوکار مربوط به کسب وکار مرتبط با گردشگری کشاورزی است؛ مقرر شد اعضای کمیته نسبت به ارائه پیشنهادها برای تهیه پیش‌نویس اولیه شیوه‌نامه و ضوابط فنی گردشگری کشاورزی اقدام کنند.

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :