• شنبه 21 تیر 1399
  • 09:45

پیام تسلیت معاون صنایع‌دستی کشور در پی درگذشت هنرمند جوان اصفهانی

پیام تسلیت معاون صنایع‌دستی کشور در پی درگذشت هنرمند جوان اصفهانی

پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان درپی درگذشت سعید کیانی از اساتید جوان و خوش‌ذوق هنر فلزکاری اصفهان پیام تسلیتی منتشر کرد.

به گزارش میراث آریا، متن این پیام به شرح زیر است:

«انا لله وانا الیه راجعون

روزگذشته و هم‌زمان با ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) انتشار خبر ناگوار درگذشت ناگهانی جناب آقای سعید کیانی هنرمند جوان در رشته فلزکاری و فرزند استاد حسن کیانی از اساتید بنام و پیشکسوت هنر فلزکاری استان اصفهان که در سانحه تصادف به دیدار معبودش شتافت باعث تأثر و اندوه فراوان شد.

بدین وسیله درگذشت این هنرمند جوان را به پدر بزرگوارشان استاد حسن کیانی، خانواده محترم ایشان و جامعه هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان تسلیت عرض کرده و از درگاه حضرت حق برای این عزیز ازدست رفته غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.»

سعید کیانی، فرزند استاد حسن کیانی متولد 1367 در اصفهان بود و از سن 15 سالگی راه پدر را در هنر فلزکاری در پیش گرفت. او تا پایان عمرش به مدت 16 سال در این رشته فعالیت کرد و دارای مدرک درجه 2 هنری در رشته فلزکاری بود.

پیکر این هنرمند جوان صنایع‌دستی اصفهان که روز گذشته در سانحه تصادف درگذشت، امروز در قطعه نام‌آوران اصفهان به خاک سپرده شد.

محمدزاده امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط