• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 05:06

نمایش آثار چرم‌ در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

نمایش آثار چرم‌ در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

نمایشگاه چرم کیهان شامل چرم‌های دست‌دوز در ساختمان شماره یک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برپا شده‌ است.

به‌گزارش خبرنگار میراث آریا، نمایشگاه آثار چرم کیهان امروز در ساختمان شماره یک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گشایش یافت.

در این نمایشگاه محصولات چرم دست‌‌دوز که با چرم طبیعی شامل چرم گاوی، بزی، شتری تهیه شده‌اند در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته‌است.

ناهید زراعتی، مدیر برند چرم کیهان در این باره گفت: «این برند یک سال است که راه‌اندازی شده ولی سابقه کار من در این حوزه حدود شش سال است. ویژگی این برند که آن از دیگر برندهای چرمی متمایز می‌کند، دست‌دوز بودن و طراحی منحصر به فرد و اختصاصی این محصولات است. این برند می‌تواند محصولاتش را برای شما شخصی‌سازی کند.»

او درباره مشکلات این صنف از صنایع‌دستی خاطر نشان کرد: «چرم طبیعی اکنون صادر می‌شود و این موضوع باعث شده که تولیدکنندگان چرم خود را نفروشند و آن را با قیمت بالاتری صادر کنند. این امر باعث می‌شود که برای تولیدکننده محصولات چرمی صرف نداشته باشد که با این قیمت از آنها چرم خریداری و کالای چرمی تولید کند. تبعا این موضوع قدرت خرید مشتری را هم پایین می‌آورد.»

زراعتی با بیان اینکه  دو کارگاه چرمی در مشهد به تولید این محصولات می‌پردازند، تصریح کرد: «صفر تا صد این کارها با دست دوخته می‌شوند و اصلا کار ماشینی نداریم. در چهار ماه گذشته برای تولید کیف چندمنظوره کیهان که تبلیغات تلویزیونی هم دارد، توانسته‌ایم برای 500 نفر در مشهد اشتغال‌زایی کنیم. این کار می‌تواند در شهرهای دیگر هم راه‌اندازی و به اشتغال‌زایی در آنجا کمک کند.»

در نمایشگاه چرم کیهان، کالاهای چرمی دست‌دوز شامل انواع کیف زنانه و مردانه ارائه شده‌است. این نمایشگاه امروز 9 آذر در ساختمان شماره یک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برپا شده و تا چهارشنبه این هفته ادامه خواهد داشت.

برچسب ها : نمایشگاه, چرم, هشتی
محمدزاده امتیاز به خبر :