• ﺳﻪشنبه 08 بهمن 1398
  • 16:43

مجموعه سعدآباد میزبان نشست تخصصی «تهران در آینه تاریخ»

مجموعه سعدآباد میزبان نشست تخصصی «تهران در آینه تاریخ»

با تلاش موزه سلاح‌های دربار و موزه برادران امیدوار مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، نشست تخصصی تاریخی با عنوان «تهران در آینه تاریخ» روز پنجشنبه 21 آذر 98 از ساعت 11 در محل موزه برادران امیدوار برگزار می‌شود.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، این نشست که با هدف نگاهی به فرهنگ و تاریخ شهر تهران، معرفی جاذبه‌ها و رویدادهای مهم تاریخی برگزار می‌شود، فعالان و متخصصان در این حوزه با همراهی شرکت‌کنندگان، به بحث و گفتگو در مورد عناوین متنوعی همچون بررسی تاریخی تهران در دوره‌های تاریخی، تاریخ محلات، دروازه‌ها و باغ‌های قدیم تهران خواهند پرداخت.

روایتگر این برنامه  فرشاد ابریشمی، پژوهشگر و مولف کتب تاریخی خواهد بود.

فرشاد ابریشمی، نویسنده، پژوهنده تاریخ و دانشجوی کارشناسی ارشد تاریخ ایران باستان است. از او تاکنون آثار مختلفی در حوزه‌ تاریخ ایران باستان منتشر شده‌ که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌های «کوروش کبیر حقیقت تاریخ»، «داریوش بزرگ افتخار تاریخ»، «ترجمه کتیبه‌های هخامنشی»، «از منشور کوروش تا گفتار داریوش» و «ساسانیان» اشاره کرد.

او همچنین مجموعه کتاب‌های ایران‌شناسی را با نام‌های «ایران قدیم، مهد تمدن جهان»، «تهران روزگاران قدیم»، «تبریز قدیم»، «کرمان قدیم»، «اصفهان قدیم»، گیلان قدیم» ، «تاریخ 10 هزار ساله ایران» منتشر کرده است. همچنین «تخت جمشید از دیروز تا امروز» را به دو زبان فارسی و انگلیسی تدوین کرده است.

حضور در این برنامه رایگان است و علاقه‌مندان می‌تو‌انند برای شرکت در این همایش در تاریخ یادشده به مجموعه سعدآباد (موزه برادران امیدوار) مراجعه کنند.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09123852041 تماس حاصل کنند.

برچسب ها : سعدآباد, تهران
زهرا عقلمند امتیاز به خبر :