• ﺳﻪشنبه 24 تیر 1399
  • 11:02

مدیر‌کل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی:

پویش ملی نهال‌کاری در پارک جنگلی چپقلی اراک برگزار شد

پویش ملی نهال‌کاری در پارک جنگلی چپقلی اراک برگزار شد

پویش ملی نهال‌کاری همگانی با حضور استاندار مرکزی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان و جمعی از دوستداران طبیعت در پارک جنگلی ۲هزار هکتاری چپقلی برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، این پویش با هدف حفظ محیط‌زیست و توجه به جاذبه‌های گردشگری از جمله پارک‌های جنگلی، پنجشنبه 14 آذر 98 برگزار شد.

سید‌علی آقازاده استاندار مرکزی در این مراسم با کاشت نهال در دامنه کوه سفیدخانی از پویش ملی نهال‌کاری همگانی در پارک جنگلی چپقلی استقبال کرد و خواستار تداوم برگزاری این پویش  شد.

علیرضا ایزدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی بر گسترش پویش همگانی نهال کاری تأکید کرد.

او در حاشیه این مراسم، در سخنانی گفت: «پویش ملی نهال‌کاری به حفظ محیط زیست و توسعه گردشگری کمک می‌کند.»

ایزدی افزود: «پارک‌های جنگلی، منابع طبیعی و مناطق بکر محیط زیست، جاذبه‌های گردشگری در استان مرکزی به حساب می‌آید و حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست ارتباط مستقیمی با توسعه گردشگری دارد.»

در این پویش، معاون عمرانی استاندار مرکزی، فرماندار شهرستان شازند، نمایندگان مردم شهرستان‌های اراک و شازند در مجلس شورای اسلامی، اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد و همیاران طبیعت حضور داشتند.

همچنین در این مراسم گروه موسیقی سنتی هالای به اجرای برنامه پرداخت.

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط