• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 00:59

10 غرفه در مجموعه تاریخی مصلای مشهد به هنرمندان واگذار می‌شود

10 غرفه در مجموعه تاریخی مصلای مشهد به هنرمندان واگذار می‌شود

معاون توسعه مدیریت  اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگی و صنایع‌دستی خراسان رضوی، از واگذاری 10 غرفه در مجموعه تاریخی‌فرهنگی مصلای مشهد به هنرمندان خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، سیدمهدی کفشچی امروز یکشنبه 24 آذر 98  با اعلام این خبر افزود: «در راستای ترویج و حمایت از صنایع‌دستی، ظرف یک ماه آینده از طریق فراخوان در روزنامه، غرفه‌های مجموعه تاریخی‌فرهنگی مصلای مشهد به هنرمندان صنایع‌دستی واگذار خواهد شد.»

او ادامه داد: «پس از اعلام رشته‌های اولویت‌دار صنایع‌دستی استان، افرادی که کارت صنعتگری از این اداره‌کل دارند می‌توانند در فراخوان شرکت کنند.»

کفشچی افزود: «با افرادی که براساس ارزیابی دارای صلاحیت لازم باشند قرارداد منعقد می‌شود و غرفه به آن‌ها واگذار خواهد شد.»

مجموعه تاریخی فرهنگی مصلی  از جمله آثار تاریخی مشهد است که در حاشیه  خیابان مصلی مشهد قرار دارد. این بنا از یادگارهای دوره صفویه و معرف سبک معماری اسلامی این دوره است.

بنای مصلی که به‌منظور برگزاری تجمعات مذهبی و به ویژه برگزاری نمازهای عید فطر و قربان ایجاد شده است شامل یک ایوان مرتفع در وسط و دو رواق در دو طرف است.

برچسب ها : مشهد, خراسان رضوی
مهدی ارجمند امتیاز به خبر :