• پنجشنبه 21 فروردین 1399
  • 09:09

مدیرعامل شرکت توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی در گفت‌وگو با میراث‌آریا خبر داد

اختصاص غرفه رایگان به هنرمندان سیستان و بلوچستان در نمایشگاه صنایع‌دستی تهران

اختصاص غرفه رایگان به هنرمندان سیستان و بلوچستان در نمایشگاه صنایع‌دستی تهران

شرکت توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی با همکاری مجری منتخب در امور نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی در نظر دارد برای حمایت از سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان 70 مترمربع در فضای نمایشگاهی با غرفه‌سازی مربوطه، به‌صورت رایگان به صنایع‌دستی خانگی آن استان اختصاص دهد.

خشایار نیکزادفر، مدیر شرکت توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی در این‌باره به خبرنگار میراث‌آریا گفت: «با توجه به علاقه‌ای که به استان سیستان و بلوچستان داریم و تاکیدات وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر توجه هرچه بیشتر به این استان، برای صنایع‌دستی خانگی این استان در نمایشگاه ملی صنایع‌دستی سال 98، 70 مترمربع غرفه به صورت رایگان در اختیار هنرمندان صنایع‌دستی خانگی این استان قرار دادیم که بتوانند علاوه بر معرفی صنایع‌دستی استان خود، منافعی را از آن کسب کنند.»

مدیر شرکت توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی افزود: «در نمایشگاه تمهیدات دیگری نیز برای آنها در نظر گرفته شده است که امیدواریم این طرح مورد استقبال هنرمندان استان قرار گیرد.»

او در ادامه با اشاره به نمایشگاه ملی صنایع‌دستی سال 98 تاکید کرد: «نمایشگاه امسال  با استقبال خیلی خوبی از سوی هنرمندان این حوزه مواجه شده است.»

نیکزادفر تصریح کرد: «در نمایشگاه امسال، تقریبا 13 سالن داریم که نسبت به سال گذشته بالغ بر 10 هزار مترمربع اضافه‌تر سالن گرفته‌ایم. امسال دو سالن دیگر هم اضافه می‌کنیم که بالغ بر 5هزار مترسالن اضافه می‌شود. چون برای برخی استان‌ها سالن کم داشتیم. حدود 10 استان ما ثبت نام نکرده بودند که با تعامل با نمایشگاه اگر این دو سالن را هم بگیریم، انشاءالله کل استان‌هایمان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.»

او در ادامه تاکید کرد: « نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته خیلی بزرگ‌تر است و تقریبا 36 سمینار و همایش تخصصی در کنار این نمایشگاه برگزار خواهیم کرد. همچنین 9 همایش با حضور اساتید خبره این حوزه در این نمایشگاه خواهیم داشت.»

مدیر شرکت توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی با بیان اینکه امسال آسیب‌شناسی‌هایی بر اساس دوره‌های گذشته نمایشگاه انجام شده است، تصریح کرد: «امسال بحث موضوعاتی مثل موسیقی اقوام و خوراک را به گونه‌ای جانمایی کرده‌ایم که مزاحمتی برای غرفه‌داران ایجاد نکند. همچنین در این نمایشگاه ماشین‌های قدیمی را به نمایش می‌گذاریم. سعی کردیم جانمایی غرفه‌ها به صورتی باشد که مخاطبان بتوانند از تمام غرفه‌های نمایشگاه به راحتی بازدید کنند.»

او افزود: «همچنین امسال برای راهنمایی مخاطبان نمایشگاه علاوه بر قرار دادن اشخاصی به عنوان راهنما،  اپلیکیشنی را برای این کار طراحی و سعی کردیم آسیب‌های سال‌های گذشته نمایشگاه ملی صنایع دستی را شناسایی و برای رفع آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.»

سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران همزمان با سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از 23 تا 26 بهمن 98 در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

محمدزاده امتیاز به خبر :