• جمعه 22 فروردین 1399
  • 10:12

استاندار فارس با صدور پیامی تاکید کرد

ثبت شیراز به‌عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی برگ زرینی در افتخارات استان فارس

ثبت شیراز به‌عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی برگ زرینی در افتخارات استان فارس

استاندار فارس به مناسبت ثبت شیراز به‌عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی پیام تبریک صادر کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا، در پیام عنایت‌الله رحیمی آمده است:

«صنایع‌دستی جلوه‌ای از هنر نیاکان، فرهنگ و حاصل کار دست هنرمندان و صنعتگرانی است که روح هر بیننده‌ای را به سمت زیبایی، نقوش و ظرافت تولیدات خود متمایل می‌سازند و استان فارس از روزگاران کهن، مهد پرورش اساتیدی کارآمد و چیره‌دست در این عرصه بوده است.

شناسایی ۸۰ رشته و ۵۵ زیررشته صنایع‌دستی در شیراز و فعالیت بیش از ۲۰ هزار تولیدکننده صنایع‌دستی در شیراز، نشان از رونق و غنای انواع این هنر، در دیار هنرپرور پارس دارد.

هم‌جواری این شهر با آثار ارزشمند تاریخی - فرهنگی، مذهبی و ادبی و گردشگرپذیر بودن شیراز، رونق صنایع‌دستی را به‌عنوان یک کالای گردشگرمحور در پی داشته است به‌طوری‌که علاوه بر محبوبیت تولیدات خاتم و دست‌بافت‌های قشقایی در بازارهای داخلی و خارجی، در حال حاضر برخی از موزه‌های سراسر دنیا نیز با نمایش این تولیدات، مهر تأییدی بر نبوغ و چیره‌دستی هنرمندان این منطقه زده‌اند.

اینک که به یاری خداوند متعال، با ثبت شیراز به‌عنوان "شهر جهانی صنایع‌دستی" برگ زرین دیگری در افتخارات استان فارس رقم خورده است، ضمن تبریک این رویداد بزرگ به شهروندان این شهر، از تلاش‌های ارزنده اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، شهرداری شیراز، هنرمندان و صنعتگران این شهر، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان فارس، اتحادیه صنایع‌دستی استان و همه کسانی که در کسب این افتخار بزرگ نقش بسزایی را ایفا نموده‌اند تشکر و قدردانی می‌نمایم.

 بی‌شک با این اتفاق بزرگ، شاهد توسعه بیش از پیش این هنر اصیل و برداشته شدن گامی دیگر در جهت حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی، ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان، رونق تولید و ارزآوری برای استان فارس عزیز و همیشه سرافرازمان خواهیم بود.»

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط