• جمعه 20 تیر 1399
  • 20:55

پیام تبریک استاندار همدان در پی جهانی شدن ملایر

ملایر گوی سبقت را از هنرمندان دنیا ربود

ملایر گوی سبقت را از هنرمندان دنیا ربود

استاندار همدان در پیام تبریک به‌مناسبت ثبت ملایر به‌عنوان شهر جهانی منبت گفت: «امروز ملایر در جایگاه هنر منبت‌کاری، گوی سبقت را از هنرمندان دنیا ربود و با ثبت جهانی هنر منبت، یکی دیگر از ظرفیت‌های ارزشمند و منحصر  به فرد جهانی خود را به رخ کشید.»

به گزارش میراث آریا، در پیام سعید شاهرخی آمده است:

«استان همدان با سابقه درخشان تاریخی، نقشی بی‌بدیل در تاریخ، فرهنگ و هنر  ایران داشته و دارد، وجود آثار تاریخی دوران‌های مختلف سندی است بر این مدعا.

هنر مردمان این سرزمین نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شده و  به هنر امروز این مردمان گره خورده تا تحولات تاریخی آن را صیقل دهد و امروز چون نگینی درخشان بر تارک این سرزمین بدرخشد، و اکنون آوازه هنر این مرز و بوم در فراسوی مرزها شنیده می‌شود.

 امروز همدان با داشتن دو شهر جهانی و یک شهر ملی گوی سبقت را از شهر‌های ایران ربوده است. استان همدان در زمینه تولید مبلمان منبت در شهر های ملایر، تویسرکان و نهاوند این استان را به قطب تولید منبت کشور تبدیل کرده است.

ملایر یکی از مهم‌ترین شهرهای استان همدان که از ابعاد مختلف دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های ارزشمندی است. تاریخ، صنایع‌دستی، هنر، صنعت و کشاورزی شهر ملایر را به شکل برجسته‌ای مورد توجه قرار داده است، به‌ طوری‌که شهرت جهانی تاکستان‌های انگور و کشمش ملایر نیز آن را به برندی جهانی مبدل کرده است. امروز ملایر در جایگاه هنر منبت‌کاری، گوی سبقت را از هنرمندان دنیا ربود و با ثبت جهانی هنر منبت، یکی دیگر از ظرفیت‌های ارزشمند و منحصر  به فرد جهانی خود را به رخ کشید.

در سال حمایت رونق تولید، مفتخریم که با معرفی توانمندی‌های استان به شکل شایسته در عرصه تولید داخلی به افتخار دو ثبت ملی و جهانی در حوزه صنایع دستی نائل آییم.

 این افتخار ارزشمند را به هموطنان، هم‌استانی‌ها به‌ویژه هنرمندان عزیز و محترم شهر ملایر و مردم شهید پرور این شهر در آستانه سالروز جشن انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.»

مرضیه امیری امتیاز به خبر :