• جمعه 22 فروردین 1399
  • 09:30

هم‌زمان با ایام دهه فجر

یک اقامتگاه بوم‌گردی در بوانات افتتاح شد

یک اقامتگاه بوم‌گردی در بوانات افتتاح شد

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بوانات از افتتاح یک اقامتگاه بوم‌گردی هم‌زمان با ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، حسین پوراسد با اعلام این خبر گفت: « اقامتگاه بوم گردی هرمنگان در بافت تاریخی جیان ، با زیربنای 200 متر مربع و سرمایه اولیه 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در چهارمین روز از ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری فارس، نماینده مردم آباده بوانات خرمبید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی فارس، فرماندار و معاونین او و جمعی از مسئولان و مردم شهرستان افتتاح شد. »

پوراسد ادامه داد: «این اقامتگاه دارای تعداد هفت اتاق با ظرفیت اقامت 30 نفر را دارد. »

او افزود: «با راه اندازی این اقامتگاه زمینه اشتغال هشت نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم شده است.»

بنابراین گزارش، بافت قدیم جیان بوانات با  مساحت بیش از ۳۱ هکتار است. همجواری این بافت با رودخانه بزرگ بوانات و احاطه شده در دشت و مزارع و باغات و همچنین با قدمت 8هزار ساله هرمنگان به عنوان یک اکوموزه کم نظیر است و دارای ویژگی منحصر به فرد گردشگری است. از نظر صنایع دستی نیز آهنگری، گیوه دوزی، نمد مالی و مهم‌تر از آن صنعت قالی بافی ارزش جهانی دارد که تعدادی از تولیدات فرش روستا، زینت بخش موزه های جهان است.

استان فارس امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط