• پنجشنبه 19 تیر 1399
  • 23:33

روی خط نمایشگاه تهران ـ 50

وطنی: گردشگری و صنایع‌دستی دو بال ارزآوری و کارآفرینی هستند

وطنی: گردشگری و صنایع‌دستی دو بال ارزآوری و کارآفرینی هستند

مشاور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گردشگری و صنایع‌دستی را دو بال ارزآوری و کارآفرینی برای کشور، به ویژه در شرایط تحریم دانست.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از ستاد خبری نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی، سیدمحمدجواد وطنی درباره نمایشگاه امسال گفت: «نمایشگاه در این دوره با استقبال بسیار خوبی از طرف شرکت‌کننده‌ها و مخاطبان روبه‌رو شده است. محصولات و خدمات ارائه شده به مخاطبان در سه حوزه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی با استقبال خوبی مواجه شده و همان‌طور که شاهد هستیم نمایشگاه با شور و حال خاصی در حال برگزاری است.»

او ادامه داد: «امیدواریم با برگزاری این دست نمایشگاه‌ها، میراث‌فرهنگی ایرانی‌اسلامی و آثار باستانی کشور عزیزمان را به درستی به گردشگران خارجی و داخلی معرفی کرده و رونق اقتصادی را در این حوزه به همراه داشته باشیم.»

وطنی تاکید کرد: «ایران یک کشور بی‌نظیر است که همیشه چهار فصل بوده و از لحاظ آثار باستانی، دینی و معنوی بسیار پربار و غنی است. ما باید بتوانیم در کنار صنعت گردشگری معرف خوبی برای صنایع‌دستی ایران باشیم و باعث رونق اقتصادی در این بخش شویم.»

او افزود: «صنایع‌دستی بخش گسترده‌ای از گردشگران را درگیر خود کرده و باعث کارآفرینی و اشتغال‌زایی شده است. با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که کشور ما امروز با آن درگیر است، می‌توان از صنایع‌دستی به‌عنوان یک صنعت و منبع درآمد برای کشور استفاده کرد.»

مشاور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پایان بیان کرد: «گردشگری و صنایع‌دستی دو بال ارزآوری و کارآفرینی هستند، این دو صنعت  با یکدیگر هم افزایی دارند و مکمل هم هستند. با توجه به تنوع اقوام در ایران عزیز صنایع‌دستی یکی از اصلی‌ترین  جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌رود. امیدوارم در آینده به هر دوی این حوزه‌ها بهای بیشتری داده شود تا بتوانند برای کشور راهگشا باشند.»

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :